کارخانه تولید فرآورده های لبنی اندیمشک وارد گام اجرایی شد

شوش - ایرنا - مدیر عامل هلدینگ صنایع غذایی، دارویی و کشاورزی صندوق بازنشستگی کشوری گفت:کارخانه بستنی و تولید فرآورده های لبنی اندیمشک با پیگیری نماینده این شهرستان و به همت صنایع شیر ایران تا پایان خردادماه امسال عملیاتی می شود.

به گزارش ایرنا علی رومی روز جمعه در دیدار با نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی افزود:کارخانه تولید بستنی اندیمشک که در سال های اخیر به علت نبود سرمایه در گردش بلاتکلیف مانده بود با مطالعات انجام شده از سوی مشاور و بررسی های فنی و نیز پیگیری مستمر نماینده مردم اندیمشک همچنین همکاری های استانی و ملی بزودی فعال خواهد شد.
وی افزود:این کارخانه نقش مهمی در ایجاد فرصت های شغلی در شهرستان اندیمشک دارد.
نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش صورت گرفته از سوی مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری ، مدیر عامل هلدینگ کشاورزی و صنایع غذایی و مدیرعامل هلدینگ انرژی صندوق بازنشستگی کشوری برای راه اندازی سیکل ترکیبی اندیمشک افزود: اندیمشک یک شهرستان غنی و با ظرفیت فراوان و منحصر به فرد در حوزه کشاورزی است و به همین جهت باید بیش از گذشته به نیازهای این شهرستان در حوزه تولید محصولات دامی و کشاورزی توجه داشت.
فریدون حسنوند عنوان کرد:به همین جهت و از سال 1389، روند احداث کارخانه تولید بستنی و مواد لبنی و از سال 1390 فعالیت مجتمع دامپروری در این شهرستان آغاز و برخی از واحدهای آن به بهره برداری رسید.
نماینده مردم اندیمشک در مجلس با بیان این که متاسفانه با وجود پیشرفت فیزیکی مناسب و تجهیز کارخانه تولید بستنی و مواد لبنی در اندیمشک متاسفانه این واحد تولیدی وارد چرخه تولید نشده است، عنوان کرد: به همین جهت پیگیری‌ گسترده برای تامین تسهیلات و منابع مالی این طرح اقتصادی در شهرستان آغاز شده است.
وی گفت: با بهره برداری از این واحد تولیدی، ضمن ایجاد بیش از 200 فرصت شغلی در شهرستان شاهد تقویت و توسعه تولید محصولات لبنی و دامی و تامین نیازهای بازار و شهروندان، خواهیم بود.
نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و فعال کردن طرح های صنعتی را گام مهمی در ایجاد فرصت های شغلی دانست.
کارخانه تولید بستنی اندیمشک در زمینی به مساحت سه هکتار با ظرفیت تولید 30 هزار و 250 تن دوغ ، ماست و خامه پاستوریزه طراحی شده و حدود 220 فرصت شغلی در این طرح پیش بینی شده است.
7280/6068
خبرنگار:مجتبی پناهی** انتشار: محمدعلی فریدپناه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال