فرماندار سنندج: افزایش کیفیت تولید لازمه سوق دادن مردم به سوی استفاده از کالای داخلی است

سنندج- ایرنا- فرماندار سنندج گفت: تولید کنندگان کیفیت تولیدات خود را بالا برده تا مردم به این قناعت برسند که از محصولات تولید شده داخلی استفاده کنند

به گزارش ایرنا، محمد ابراهیم زارعی روز جمعه در کارگروه تخصصی اشتغال شهرستان افزود: استفاده نکردن مردم از تولیدات داخلی از عوامل بیکاری جوانان در جامعه است و تولید کنندگان داخلی باید برای جلوگیری از زیان تولید و افزایش بیکاری کیفیت تولیدات خود را بالا ببرند.
به گفته وی، تهیه و تصویب طرح های اشتغال زایی متناسب با نیازهای امروز توسط نهادها ضروری است و باید طرح های ارائه شده به ستاد دارای استاندارد های لازم زیست محیطی در شهرها و روستاها باشد.
وی با اشاره به شعار سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، بیکاری را عمده چالش جامعه عنوان کرد و افزود: پیشنهاد می شود در پرداخت تسهیلات اشتغال زایی بانک های عامل نسبت به ایجاد تنفس چند ماهه و یا اعطای تسهیلات دراز مدت اقدام کنند.
فرماندار سنندج افزود: رسالت سازمان فنی حرفه ای در آموزش و توانمند سازی افراد تحصیل کرده جامعه با توجه به اولویت و نیاز بازار بوده و افراد باید با توجه به نیازهای حال حاضر جامعه جهت آموزش ببینند.
به گفته وی، هم چنین افراد آموزش دیده باید به ادارات صنعت، معدن، تجارت، جهادکشاورزی و کارو رفاه اجتماعی معرفی شوند تا بتوانند از تسهیلات اشتغال زایی دریافت استفاده کنند .
سنندج با حدود 500 هزار نفر جمعیت بیست و سومین شهر بزرگ ایران، مرکز استان کردستان است.
3034/ 3020
** خبرنگار: حسن حسین زاده/**انتشاردهنده: عبدالله رحمانی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال