معاون استاندار کردستان:

بازگشایی مرز سیف سقز مورد توجه قرار گیرد

سنندج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان خواستار توجه و اهتمام دولت نسبت به بازگشایی مرز سیف شهرستان سقز شد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان: حسین فیروزی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور برگزار شد افزود: بازگشایی مرز سیف سقز از نظر شورای تامین شهرستان بلامانع است و انجام این کار مساعدت دولت را می طلبد.
وی ادامه داد: بازگشایی این مرز عامل مهمی در ایجاد اشتغال وبهبود شرایط اقتصادی و معیشتی مردم دارد.
فیروزی همچنین توجه به موضوع صادرات از طریق مرز سیرانبند بانه را نیز از نظر دور نداشت و گفت: هم اکنون بصورت معمول 400 نفر از محل این مرز امرار معاش می کنند و با استقرار گمرک در این مرز برتعداد اشتغال موجود به میزان قابل توجهی افزوده خواهد شد.
وی با بیان اینکه لازم است جهت تسریع در توسعه و ایجاد زیرساخت ها همه امور به سازمان حمل ونقل پایانه ها در این مرز واگذار شود گفت: این امر در بهبود شرایط وتکمیل زیرساخت ها نقش موثری خواهد داشت.
وی همچنین به نیاز 150 میلیارد ریالی مرز باشماق برای تکمیل و توسعه زیرساخت های مورد نیاز اشاره کرد و افزود: توسعه و تجهیز مرز باشماق ظرفیت صادراتی ما را به میزان قابل توجهی افزایش و شرایط بهتری را برای رقابت با کشور ترکیه در بازار اقلیم فراهم می کند.
3020/
**دریافت کننده: عبدالله رحمانی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال