گالوپ:

سقوط محبوبیت ترامپ به پایین ترین سطح

نیویورک- ایرنا- مرکز پژوهشی گالوپ میزان محبوبیت دونالد ترامپ درسه ماه اول ریاست جمهوریش را با میانگین 41 درصد، پایین ترین سطح محبوبیت رییس جمهوری های آمریکا در تاریخ این موسسه گزارش کرده است.

به گزارش ایرنا، موسسه گالوپ روز پنجشنبه با انتشار نتایج یک نظرسنجی که در فاصله روزهای 17 تا 19 آوریل انجام شده است، میانگین محبوبیت ترامپ را 41 درصد اعلام کرد که به گفته این موسسه، پایین ترین حد محبوبیت یک رییس جمهور آمریکا در تاریخ محسوب می شود.
گالوپ میانگین محبوبیت روسای جمهوری آمریکا را در تاریخ تشکیل این موسسه 61 درصد اعلام و یادآور شده است که بیل کلینتون رییس جمهور دموکرات آمریکایی با 55 محبوبیت در میان مردم کشورش، در مقام دوم بعد از ترامپ قرار گرفته است.
بر همین اساس، جان اف کندی رییس جمهوری مقتول آمریکا در دهه هفتاد میلادی با 74 درصد محبوبیت در سه ماهه اول ریاست جمهوری خود در صدر جدول محبوبیت روسای جمهوری آمریکا قرار دارد.
گالوپ یاد آور شده است که بطور تاریخی رییس جمهوری های آمریکایی معمولا در یکسال اول تصدی خود از حمایت اکثریت مردم این کشور برخوردارند و ترامپ نخستین رییس جمهوری است که چه قبل و چه بعد از پیروزی در انتخابات این کشور، هیچگاه قادر به جلب حمایت اکثریت مردم کشورش نبوده است.
در گزارش این موسسه به این نکته نیز اشاره شده است که معمولا رییس جمهور های آمریکایی در این دوران از حمایت بیشتر در طرفداران حزب خود برخوردارند و ترامپ نیز از این قاعده مستثنی نیست و طبق نظر سنجی های اخیر هنوز 87 درصد از جمهوریخواهان آمریکایی از او حمایت می کنند.
نکته دیگری که گالوپ در این گزارش به آن اشاره می کند، این است که رییس جمهوری های آمریکایی در هر دو حزب حاکم این کشور معمولا از حمایت اکثریت فرا حزبی ها برخوردارند در حالی که ترامپ با 37 در صد محبوبیت از این نظر نیز در پایین ترین سطح محبوبیت در میان این قشر قرار گرفته است.
شبد*-4-541*9122* انتشار دهنده: مهدی نعمتی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال