انتقاد برنی سندرز از تبعیض در جامعه آمریکا

تهران- ایرنا - «برنی سندرز» سناتور برجسته حزب دمکرات و یکی از نامزدهای حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا در صفحه شخصی خود در توییتر از وجود تبعیض در جامعه آمریکا به شدت انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا، سندرز امروز ( پنجشنبه)در توییتر خود نوشت: در جامعه ای مانند آمریکا که آزادی را هدف نهایی خود می داند, باید ( همه افراد آن) برای پایان دادن به هر نوع تبعیض بصورت مستمر تلاش کنند.
وی در گفت وگو با گاردین تاکید کرد: ' زمانی که ترامپ به رسانه‌ها حمله می‌کند و می‌گوید «هر چیزی که آن‌ها می‌گویند دروغ است» و یا زمانی که یکی از قضات منتصب از سوی جورج بوش را «به‌اصطلاح قاضی» می‌خواند برای رسیدن به یک نتیجه است، آن اینکه تنها فردی که در آمریکا مدافع حقوق مردم است و راست می‌گوید اوست و تنها کسی که می‌تواند کار درست را انجام دهد، رئیس‌جمهوری آمریکا، یعنی «دونالد ترامپ» است. این در حالی است که چنین چیزی در تاریخ آمریکا سابقه نداشته است.'
گاردین نوشت: زمانی که نظر سندرز را درباره عاقبت ترامپ پرسیدم ،گفت: او در نهایت می‌خواهد رهبر جامعه‌ای باشد که به‌طور قابل‌توجهی به سمت استبداد پیش رفته باشد. جامعه‌ای که قدرت رئیس‌جمهورش فوق‌العاده و حتی فراتر از قانون است.
نظر سنجی های گذشته موسسه پژوهشی پیو نشان می دهد مسلمانان آمریکایی سال ها است که از نظر میزان بی عدالتی و تبعیض در قیاس با سایر اقشار و اقلیت های قومی و مذهبی در مقام دوم قرار داشته اند.
موسسه مذکور یاد آور شده است که باور مردم آمریکا نسبت به افزایش تبعیض ها علیه مسلمانان در این کشور نسبت به نظرسنجی های 3 سال قبل همین موسسه، 7 در صد افزایش پیدا کرده است.
بر اساس همین نظر سنجی، شمار آمریکایی هایی که معتقدند تبعیض علیه سیاهپوستان آمریکایی نیز در این 3 سال افزایش یافته از 22 به 41 در صد رسیده است.
موسسه پیو در نهایت اشاره کرده است که شمار دمکرات های آمریکایی که به افزایش تبعیض علیه مسلمانان این کشور افزایش پیدا کرده نسبت به جمهوریخواهان بیشتر است و در مقابل 89 درصد از دمکرات ها و حدود 73 درصد از جمهوریخواهان چنین نظری داشته اند.
خاورم**9377** 1583 **
مترجم: حمید اوضح ** انتشار دهنده: محمدرضا عرفانیان

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال