بازتاب فرمان ترامپ برای بررسی تعلیق تحریم های ایران در رسانه های فرانسوی

تهران- ایرنا- فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای بررسی تعلیق تحریم های ایران در شرایطی که پیشتر توافق هسته ای با ایران را توافقی بد ارزیابی کرده بود، در رسانه های فرانسه انعکاس گسترده ای یافت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این خبر که ابتدا توسط خبرگزاری های فرانسه، آسوشیتدپرس و رویترز مخابره شده بود، بازتاب گسترده ای در روزنامه ها و نشریات فرانسوی همچون تارنمای روزنامه پرشمارگان «لوموند» و دیگر رسانه ها مانند نشریه اقتصادی «لِزکو»، «مدیا پارت» و «لوپونیون» داشته است.
در این ارتباط روزنامه لوموند با ارایه گزارشی در این زمینه یادآوری کرد که دونالد ترامپ طی مبارزات انتخاباتی و روزهای آغازین ریاست جمهوری خود، توافق هسته ای را بدترین توافق نامیده بود.
تارنمای نشریه اقتصادی لزکو نیز در این زمینه نوشت: رئیس جمهوری آمریکا توافق هسته ای با ایران را در طول مبارزات انتخاباتی خود محکوم کرده بود. تهران نیز برای تقویت اقتصاد خود بر روی تعلیق این تحریم ها حساب کرده بود.
بر اساس این گزارش ها، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دستور بررسی تعلیق تحریم ها علیه ایران را صادر کرده است.
«رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا این موضوع را روز سه شنبه به وقت محلی با ارسال یک نامه به «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان این کشور اعلام کرد.
در عین حال تیلرسون در این نامه تاکید کرده است که دولت آمریکا در حال بررسی توافق هسته ای برای ارزیابی این موضوع است که آیا ادامه تعلیق تحریم ها در راستای منافع ملی آمریکا قرار دارد یا نه.
وی در نامه خود بار دیگر این ادعای واهی را تکرار کرده است که ایران یکی از کشورهای پیشرو در حمایت از تروریسم است.
رئیس جمهوری آمریکا باید هر 90 روز یکبار دستور تعلیق تحریم هایی که اجرای آنها به موجب برجام متوقف شده است را صادر کند.
«باراک اوباما» رئیس جمهوری پیشین در آخرین روز فعالیت خود در سمت ریاست جمهوری، تحریم ها را در یک بازه حداکثری تعلیق کرده بود. دستور اوباما امروز منقضی می شد.
اروپام***2090
مترجم: سعید زارع کندجانی**ناشر: مدنی

برای اطلاع از آخرین اخبار جهان در کانال ایرنا بین الملل، به لینک زیر مراجعه کنید:
IRNAInternational@
https://telegram.me/joinchat/DSEp_0AtzWwBxLcJd5MPjg

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال