تکذیب تعطیلی زاگرس خودرو بروجرد

خرم آباد - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان خبر تعطیلی زاگرس خودرو بروجرد را کذب دانست و گفت: این واحد صنعتی به عظیم خودرو واگذار شده و در حال حاضر فعال است.

محمدرضا صفی خانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این کارخانه تعطیل نشده است و تعدادی کارگر همیشه در آن فعال هستند.
وی با بیان اینکه دیروز پروانه فعالیت برای عظیم خودرو صادر شد و اکنون عظیم خودرو این واحد صنعتی را در اختیار دارد، گفت: این واحد صنعتی تا قبل از این واگذاری نیز در بخش رنگ با شرکت سایپا قرار داشت و کارگرانی در این واحد مشغول کار بودند.
وی با تاکید بر اینکه زاگرس خودرویی دیگر در کار نیست، افزود: عظیم خودرو این واحد صنعتی را به صورت اجاره به شرط تملیک 10 ساله در اختیار گرفته و به صورت رسمی و محضری متعهد شده است که این واحد صنعتی را ظرف مدت 6 ماه بهره برداری کامل و قراردادهای خود را احیا کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: عظیم خودرو قراردادهایی با زامیاد و یک شرکت چینی منعقد کرده و به دنبال این است که برند پروتون را نیز به این واحد صنعتی برگرداند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز با تکذیب تعطیلی و بیکار شدن کارگران عظیم خودرو اظهار کرد: در حال حاضر 40 کارگر در این کارخانه مشغول کار هستند و 28 کارگر از 15 اردیبهشت ماه امسال به کار گرفته می شوند.
علی آشتاب افزود: عظیم خودرو چندین قرارداد بزرگ نیز با شرکت های مختلف منعقد کرده است.
کارخانه زاگرس خودرو در بخش اشترینان شهرستان بروجرد و در سه راهی بروجرد - ملایر - نهاوند قرار گرفته ‌است و از سال 1375 شروع به فعالیت کرد.
این شرکت با کارخانجات خوروسازی پروتون مالزی قرارداد داشت و خودروهایی با نام پروتون تولید می ‌کرد. این کارخانه در دولت قبل در آذرماه سال 91 به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد و بیش از 400 کارگر آن بیکار شدند.
اخیرا با تلاش و پیگیری دولتمردان دولت تدبیر و امید مشکل این واحد صنعتی با واگذاری به عظیم خودرو برطرف شده و این شرکت ملزم شده است ظرف مدت 6 ماه از تمام ظرفیت تولید این کارخانه استفاده کند.
برخی رسانه ها روز چهارشنبه خبر تعطیلی زاگرس خودرو را منتشر کردند که از سوی مسئولان مربوطه تکذیب شد.
6052/1920/3022
خبرنگاران: آمنه صارمی و مهری میردریکوند ** انتشاردهنده: احسان کردی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده*
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر