افتتاح چهارمین ورزشگاه بزرگ کشور در شیراز همزمان با سفر رییس جمهوری

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور،گفت: چهارمین ورزشگاه بزرگ پنجاه هزار نفری کشور به نام پارس شیراز فردا (پنجشنبه) همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان فارس ، افتتاح خواهد شد.

مصطفی مدبر روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا،گفت: این ورزشگاه که همزمان با سفر رئیس جمهوری به شیراز با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان افتتاح خواهد شد چهارمین ورزشگاه بزرگ کشور پس از آزادی تهران، یادگار امام تبریز و ورزشگاه 75 هزار نفری نقش جهان اصفهان است.
وی با بیان اینکه عملیات احداث این ورزشگاه از سال 80 آغاز شده است ،افزود:این مجموعه ورزشی 45 هکتاری دارای زمین چمن استاندارد طبیعی با سیستم مدرن گرمایش از کف، پیست تارتان 8 خطه، دکل های روشنایی 1200 لوکس و اسکوربردی به مساحت 104 مترمربع است.
مدیرعامل شرکت توسعه به انتخاب سازه بتنی ورزشگاه پارس به عنوان برترین سازه بتنی سال 1393 اشاره کرد و افزود: این ورزشگاه از پروژه های شاخص و با کیفیت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در شهرستان شیراز به شمار می رود که دارای سازه بتنی متقارن در سه گالری و دارای سایبان فلزی با پوشش پارچه ای است که حداقل 75 درصد ورزشگاه را سرپوشیده می کند.
به گفته مدبر شرایط مناسب این ورزشگاه باعث خواهد شد که تیم های استان فارس بتوانند از فصل آینده مسابقات خود را در ورزشگاه ٥٠ هزار نفری برگزار کنند.
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی اضافه کرد: از دیگر امکانات این ورزشگاه می توان به سونای خشک و جکوزی، ساختمان اداری، پارکینگ و همچنین فضاهای مخصوص تماشاگران و مهمانان ویژه اشاره کرد.
مدبر در ادامه اظهار کرد: این طرح عظیم با تلاش مهندسان، کارشناسان و کارگران زحمتکش شرکت توسعه آماده بهره برداری برای مردم ورزش دوست فارس است.
وی در پایان از اینکه پس از افتتاح ورزشگاه زیبای نقش جهان اصفهان در سال ١٣٩٥، اکنون با افتتاح ورزشگاه بزرگ پارس، خدمتی دیگر برای جامعه ورزش کشور در دولت تدبیر و امید به ثمر نشسته است، ابراز خرسندی کرد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250 * 1701
خبرنگار:گلی سفیدزاده* انتشار * حمید قدیمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال