حسین آبادی بار دیگر رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز شد

تهران - ایرنا - کانون وکلای دادگستری مرکز اعلام کرد که با برگزاری انتخابات هیات رئیسه، امیر حسین آبادی برای یک سال دیگر به عنوان رئیس این کانون انتخاب شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از کانون وکلای دادگستری مرکز، انتخابات هیات رئیسه سال دوم از دوره بیست و نهم کانون وکلای دادگستری مرکز، در جلسه ای با حضور 18 عضو اصلی و علی البدل اعضای هیات رئیسه برگزار شد و براساس این انتخابات، امیرحسین آبادی باکسب 10 رای از مجموع 12 رای اخذ شده، برای یک سال دیگر به عنوان رئیس این کانون انتخاب شد.
همچنین در این انتخابات، علیرضا آذربایجانی، اسماعیل مصباح اسکویی به عنوان نواب رئیس، محمد تقی غفاری فردوئی و جعفر کوشا نیز به عنوان بازرسان، بهشید ارفع نیا و سید محمود علیزاده طباطبایی به عنوان دو منشی انتخاب شدند.
کانون وکلای دادگستری به عنوان قدیمی ترین سازمان مردم نهاد ایرانی است که به موجب لایحه استقلال کانون وکلا در سال 1331 به عنوان نهادی با شخصیت حقوقی و مستقل به وجود آمده است.
برگزاری آزمون وکالت، صدور پروانه وکالت برای افراد واجد شرایط، اداره امور راجع به وکالت دادگستری و نظارت بر اعمال وکلا، رسیدگی به تخلفات و تعقیب انتظامی وکلا توسط دادسرا و دادگاه انتظامی وکلا، معاضدت قضایی و فراهم آوردن شرایط پیشرفت علمی و عملی وکلا از جمله وظایف کانون های وکلای دادگستری است.
اجتمام(1)3229**1569
تنظیم: حنانه شفیعی**انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال