هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

ترامپ در خدمت حکومت کره شمالی

تهران - ایرنا- پایگاه خبری عصر ایران در یادداشتی نوشت: ترامپ تلاش می کند با چماق جنگ و اقدام نظامی، امتیاز سیاسی بگیرد و این بازی نخ نماشده ای برای کره شمالی است.

این نوشتار به قلم رضا غبیشاوی در ادامه می افزاید: درباره افزایش تهدیدات ترامپ و دولتمردان آمریکا علیه کره شمالی می توان گفت:
1. تهدیدات فعلی ترامپ علیه کره شمالی، سخنان رهبر جوان و فعلی کره شمالی و رهبران سابق این کشور را درباره تهدیدات نظامی آمریکا را تایید می کند. تهدیدات امریکا ثابت می کند مسیر طی شده و افق ترسیم شده رهبران کره شمالی در زمینه تقویت امور نظامی و بمب اتمی این کشور صحیح بوده است.

2. 'آنچه تو را نکشد قوی تر ات می کند.' امریکا هیچ گاه در برابر کره شمالی، آغازگر جنگ یا حمله نظامی پیش دستانه نخواهد بود. در صورت بروز اصطکاک یا برخورد نظامی میان کره شمالی و آمریکا نیز، واشنگتن به سرنگونی حکومت پیونگ یانگ اقدام نخواهد کرد.

ترامپ در خدمت حکومت کره شمالی
کره شمالی هم گفته آغازگر جنگ نخواهد بود. در نتیجه این روند تهدیدات مقامات کره شمالی و آمریکا علیه یکدیگر ادامه می یابد.

می توان گفت تهدیدات خشن و نظامی ترامپ و دولتش علیه کره شمالی تنها ریختن آب به آسیاب کیم جونگ اون رهبر کم سن و سال و توهمات و تبلیغات حکومت اوست.

3. تهدیدات ترامپ بیش از پیش راه را برای اعمال فشار حکومت پیونگ یانگ بر مردم این کشور به ویژه بخش های احتمالا خواهان بهبود شرایط سیاسی یا غیرسیاسی مثل تغییرات مثبت اجتماعی و فرهنگی بازخواهد کرد.

4. هر چیز غیرعادی در نتیجه استمرار عادی می شود. فضای تهدید به جنگ در کره شمالی از دهه ها قبل شروع شده و چیز جدیدی برای این منطقه نیست. تهدیدات کنونی ترامپ هم برای کره شمالی یک چیز عادی است.

ترامپ تلاش می کند با چماق جنگ و اقدام نظامی، امتیاز سیاسی بگیرد و این بازی نخ نماشده ای برای کره شمالی است.

5. تهدیدات امریکا نمی تواند روند تقویت بخش نظامی / اتمی کره شمالی را متوقف کند. کره شمالی از آستانه اتمی شدن عبور کرده و هم اکنون فارغ از تهدیدات امریکا، در حال افزایش قدرت خود در این بخش هاست.

6. جهان تغییر کرده است. یکی از تغییرات چگونگی برخورد با حکومت های دیکتاتوری و بسته است.
در سابق شاید فشارهای اقتصادی یا تهدید / اقدام نظامی می توانست منتج به تغییرات مثبت در رفتارها یا حکومت های بسته و دیکتاتوری میشد ( که نمونه کوبا ثابت کرد اینگونه نیست) اما قطعا هم اکنون اینگونه نیست.

برخلاف گذشته هم اکنون 'ارتباط زیاد' با کره شمالی و در نتیجه، قراردادن حکومت بسته کره شمالی در اقیانوس فضای باز و تعاملات جهانی آن را از درون تحت فشار قرار خواهد داد.
تهدیدات نظامی تنها زمانی که منجر به سرنگونی حکومت کره شمالی شود نتیجه بخش خواهد بود.
*منبع: پایگاه خبری عصر ایران/29 فروردین 96
** اول ** 1337- انتشار دهنده: خداوردی اسدی کوردلو

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال