هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

جزییات تشکیل کمیته‌ گفت‌و‌گوی ملی

تهران- ایرنا- روزنامه اعتماد در گفت وگو با محمدرضا عارف نماینده مردم تهران در مجلس به بررسی جزییات تشکیل کمیته گفت وگوی ملی پرداخت و به نقل از وی نوشت: نظر ما این است که این کمیته ابتدا در سطح مجلس تشکیل شود و بعد با تفاهم خوبی که در سطح مجلس ایجاد می‌شود دامنه آن را به سطح جامعه ببریم.

در ادامه گزیده ای از این گفت وگو را می خوانیم:
**آقای عارف دیدار دو روز قبل آقایان رهامی و منتجب‌نیا با رهبری با خواست و هماهنگی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بود؟
نیازی به هماهنگی نیست. حق همه افراد است که از مقام معظم رهبری تقاضای وقت ملاقات کنند و ایشان هم بر اساس شرایط و زمانی که دارند همیشه هم این زمان را در اختیار ما قرار داده‌اند.

**درباره جزییات این دیدار اطلاعی دارید؟
من اطلاعی ندارم. اما همیشه این ارتباط میان مقام معظم رهبری و اصلاح‌طلبان بوده و امیدواریم که در آینده هم ادامه داشته باشد و تقویت شود.

**خود شما هم اخیرا دیدارهایی با رهبری در راستای تسهیل فعالیت اصلاح‌طلبان در فضای سیاسی داشتید. حاصل این دیدارها چه بوده است؟
اجازه بدهید درباره جلسات خصوصی و غیررسمی صحبت نکنیم. اما همینقدر بگویم که ما همیشه با دفتر آقا تعامل داشته‌ایم و ایشان هم صمیمانه به ما محبت کرده‌اند. ما هم هر وقت لازم باشد با ایشان تماس می‌گیریم.

**بعد از کاندیداتوری آقای جهانگیری خیلی از محافل اصولگرا و رقبای آقای روحانی بر این موضوع مانور می‌دهند که احتمال رد صلاحیت ایشان افزایش یافته است و حضور آقای جهانگیری برای رفع این نگرانی است...
نه اصلا رد صلاحیت آقای روحانی موضوعیت و زمینه‌ای ندارد. به هر حال اینها حرف‌هایی است که رقبای آقای روحانی بیان می‌کنند اما ما در این رابطه هیچ نگرانی نداریم.

**تشکیل کمیته گفت‌وگوی ملی به کجا رسید؟ شما این موضوع را در دیدار نوروزی با آقای لاریجانی هم مطرح کردید، تشکیل این کمیته الان در چه مرحله‌ای است؟
امیدواریم هر چه سریع‌تر کمیته مشترکی تشکیل شود. نظر ما این است که این کمیته ابتدا در سطح مجلس تشکیل شود و بعد با تفاهم خوبی که در سطح مجلس ایجاد می‌شود دامنه آن را به سطح جامعه ببریم. مجلس مرکز نخبگان و سیاسیون است اگر بتوانیم گفت‌وگوی ملی را در مجلس پیش ببریم ان‌شاءالله خواهیم توانست در سطح جامعه هم آن را عملی کنیم. گفت‌وگوی ملی مساله‌ای جدی است که من ضرورت آن را در سطح جامعه با تمام وجودم حس می‌کنم.

**آقای مازنی از معرفی ٢٢ نفر به آقای لاریجانی برای تشکیل کمیته گفت و گو خبر داده است. این افراد چطور انتخاب شده‌اند؟
هنوز هیچ چیز قطعی نیست. می‌خواهیم کمیته‌ای تشکیل بدهیم که باید درباره تعداد نفرات آن با آقای لاریجانی تفاهم کنیم. تا بعد کار را شروع کنیم.

**انتخاب افراد کمیته بر چه اساسی خواهد بود؟
این هم با تفاهم با آقای لاریجانی انجام خواهد شد. اما قصدمان این است که از تمام فراکسیون‌ها افرادی حضور داشته باشند.

**در صحبتی که با آقای لاریجانی داشتید قرار بر این شده که چه موضوعاتی در اولویت قرار بگیرند؟
اولویت‌هایی که الان در کشور حس می‌کنیم. در همه زمینه‌ها باید گفت‌وگو کنیم تا به تفاهم برسیم. مبنای ما در نهایت تفاهم و همدلی و وحدت است. زمینه‌ها و موضوعات را خود کمیته با توجه به اولویت‌های کشور تعیین خواهد کرد.

*منبع: روزنامه اعتماد، 1396.1.28
**گروه اطلاع رسانی**9370**2002**انتشار دهنده: فاطمه قنادقرصی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال