هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

نابرجامی ها در انتخابات ۹۶ دوباره حاضر شده اند

تهران- ایرنا- در روزهایی که فضای انتخابات ریاست جمهوری اندکی شفاف‌تر شده است. اتاق‌های فکر کارزارهای انتخاباتی جدی‌تر از روزهای گذشته حملات طراحی شده را علنی‌تر در فضای رسانه‌ای کشور پی‌ریزی می‌کنند.

روزنامه قانون در یادداشتی به قلم حسن محمدی روزنامه نگار، آورده است: بار دیگر «برجامِ»بیچاره، پایش به رقابت‌های انتخاباتی باز شد وآن‌هایی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال 94 شکست سنگینی از برجامیان خورده بودند با تغییر نام، زیر چترعنوانِ «جمنا» جمع شدند تا شاید توشه‌ای برای کیسه‌های خالی شده خود جمع کنند.

حمله به برجام توسط یکی از اعضای جمنا کلید خورد و نوشت: «روحانی اکنون «کاندیدا»ست و می گوید حفظ برجام مهم‌ترین اولویت اوست. ظاهرا به او مشورت داده‌اند که جامعه هنوز آماده عبور از برجام نیست. اما ظاهرا بنده خدا نمی داند مردم ممکن است نخواهند برجام را پاره کنند منتها از کسی که بخواهد برجام را جایگزین «نان و آب» آن‌ها کند مدت‌هاست عبور کرده‌اند. این بار مساله مردم بیکاری جوانان‌شان است نه بیکاری کاسبان برجام».

به نظر می رسد ضربه برجامیان بر پیکره نابرجامیان آنچنان سنگین بوده است که هنوز حال خوشی ندارند و درحالی که تلوتلو می خورند، ادبیات خارج از عرفی را به زبان می‌آورند. آن‌ها فراموش کرده‌اند دولتی که 8 سال پشتیبانی‌اش می‌کردند و در روزهایی که به دلیل افزایش تاریخی قیمت نفت درآمد579میلیارد دلاری داشت، چگونه فروش نفت را به رقم تمسخرآمیز500 هزار بشکه در روز رسانده بود به گونه ای که نظام تصمیم گرفت اعلام کند روزی یک میلیون بشکه فروش دارد تا فضای روانی ناشی از این نابخردی اندکی کنترل شود.

جمنایی‌ها فراموش کرده‌اند شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تبدیل به شرکت‌هایی ورشکسته و در حال تعطیلی بودند و پول‌های مردم کشورمان از سوی کاسبان تحریم به حساب خودروسازان چینی واریزمی شد. آن‌ها فراموش کرده‌اند سازمان انرژی اتمی در دوره آن‌ها 19هزار ماشین سانتریفیوژ را بدون اینکه شجاعت راه اندازی‌اش را داشته باشد تولید کرد و بلااستفاده در انبار نگه داشت.

جمنایی‌ها فراموش کرده اند بابک زنجانی‌هایی که با پول کاسبی از تحریم ساعت رولکس 100میلیون تومانی و ماشین نیم میلیاردی خریداری می‌کردند بر پیکره مردم کوچه و بازار زخم های غیرقابل ترمیم وارد کردند.

روحانی اگر حفاظت از برجام را اولویت برنامه خود می داند با تکیه بر توان متخصصان و مدیر جهادی‌اش دکتر علی‌اکبر صالحی در سازمان انرژی اتمی است که طی یک سال پس از اجرایی شدن برجام، بدون حاشیه و در فضایی آرام از42 پروژه بزرگ رونمایی کرد.

پروژه‌هایی که روز 20 فروردین امسال رونمایی شد هرکدام انقلابی است در حوزه خود. از ماشین سانتریفیوژ IR8 گرفته تا پروژه‌های این سازمان در حوزه لیزر، رادیو دارو، ایزتوپ‌های پایدار و... . درحالی که طی 8سال هیچ اقدام مثبتی در مذاکرات هسته‌ای انجام نشد و رفتارهای نابخردانه به گونه ای بود که رهبری نظام، مذاکره‌کننده ارشد آن دولت را توبیخ کرده بودند.

دولت روحانی با تدبیر و زیر نظر مقام معظم رهبری کشتی به گِل نشسته هسته ای را به ساحلی رساند که امروز جمهوری اسلامی ایران در حوزه هسته ای وارد بازرهای جهانی شده و به تجارت هسته ای مشغول است. اگر دیروز می گفتند نباید رشته فیزیک هسته‌ای در دانشگاه داشته باشید امروز و با تدابیر دانشمند آرام و بی حاشیه‌ای که در راس سازمان انرژی اتمی نشسته است، در بزرگ‌ترین پروژه هسته ای جهانی یعنی «ایتر» از ایران دعوت به همکاری می‌کنند.

مردم در هفتم اسفند94 نشان داده‌اند که از برجامیان عبور نکرده‌اند اما گویا خواب‌زدگان سیلی محکمی را که در نزدیک‌ترین انتخابات از مردم خورده‌اند، فراموش کرده‌اند.

انتخابات در ساختار سیاسی جمهوری اسلامی فریضه‌ای است که توصیه می شود برای حضور در پای صندوق‌های آن باید وضو گرفت، پس به جای خنجرکشیدن‌های نابه جا و رفتارهایی که دون از شان یک نظام اسلامی است، عملکرد دولت را در ترازوی عدالت محورانه قرار دهیم و نقد کنیم.

*منبع: روزنامه قانون، 1396.1.27
**گروه اطلاع رسانی**2059**9131**انتشار دهنده: شهربانو جمعه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال