رونمایی از مستند «پرزیدنت؛ آکتور سینما»

تهران - ایرنا - «پرزیدنت؛ آکتور سینما»، نام مستند بلند 75 دقیقه ای است که به آخرین روابط سیاسی میان ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی می‌پردازد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار سینمایی ایرنا، مستند «پرزیدنت؛ آکتور سینما» به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا بورونی توسط مرکز مستند سفیر فیلم و به تهیه کنندگی سازمان هنری رسانه‌ای اوج، تولید شده است و در دانشگاه صنعتی شریف رونمایی خواهد شد.
این مستند ساعت 13:30 روز یکشنبه 27 فروردین در سالن جابربن حیان دانشگاه صنعتی رونمایی خواهد شد و حضور عموم مردم در این رونمایی آزاد است.
ناصر نوبری آخرین سفیر ایران در اتحاد جماهیر شوروی پس از رونمایی مستند به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.
مستند «پرزیدنت؛ آکتور سینما» روایتگر تلاش‌های میخائیل گورباچف، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، در جهت ایجاد رفاه برای مردم شوروی است.
گورباچف معتقد بود تا زمانی که تنش‌های شوروی با کشورهای غربی به ویژه آمریکا ادامه داشته باشد، رسیدن به یک اقتصاد موفق ناممکن است، به همین دلیل اولویت عالی خود را تنش‌زدایی و برقراری رابطه و مذاکره با آمریکایی‌ها قرار داد.
در خلاصه داستان این مستند که سعی دارد داستان یک پیروزی بدون جنگ را روایت کند، آمده است: «شوروی، حسرت، آشوب، تنش با دنیا. مردی می‌آید تا کشوری بزرگ را با دنیا آشتی دهد... افراطی‌ها اجازه خواهند داد؟»
تشابه زیاد شخصیت‌ها و اتفاقات جامعه شوروی در آن دوران با شخصیت‌ها و اتفاقات حال حاضر جامعه ایران، این مستند را از یک مستند تاریخی صرف متمایز کرده است.
فراهنگ**9246**1027**خبرنگار: علیرضا مرادی**انتشار: جواد دهقانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال