پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری

حاجی بابایی: کشور را نمی توان جناحی و سیاسی اداره کرد

تهران-ایرنا- نامزد جمنا می گوید: نمی شود کشور را جناحی و سیاسی اداره کرد. همه کسانی که دارای قدرت کار هستند باید وارد شوند و تلاش کنند تا کار جلو برود .

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حمیدرضا حاجی بابایی روز شنبه پس از ثبت نام در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در بین خبرنگاران افزود: این روزها حال و هوای کشور بحث مهم انتخابات ریاست جمهوری است. بنده با توجه به سوابق کاری که حدود 5 دوره در مجلس شورای اسلامی و یک دوره وزیر آموزش و پرورش بودم برای ثبت نام اقدام کرد.
وی ادامه داد: دو حلقه مفقوده را در کشور حس و لمس می کنم. ما از ناکارآمدی رنج می بریم. انقلاب ما انقلابی بزرگی است که در صحنه بین المللی موفق بوده است و ما در تمام هماوردی ها موفق بودیم. اما در حوزه کارآمدی نیاز به تقویت کار و نیاز به برنامه های جدید و افراد جدید داریم.
نامزد جمنا گفت: دومین حلقه مفقوده نادیده گرفتن مردم از مدیریت اجرا است که دارای ضعف هایی است. این مدیریت که می گویم مربوط به این دولت و آن دولت نیست. مردم با تمام قدرت در صحنه اقتصاد، فرهنگ و مدیریت کشور حضور ندارند. مدیریت کشور باید کاملا مردمی شود.
حاجی بابایی افزود: یعنی براساس استعدادها، شایستگی ها و رقابت بین ملت بزرگ ایران است که به همین دلیل نام دولتم را دولت کارآمد و مردمی گذاشتم.
وی ادامه داد: در رابطه بامردمی بودن به این دلیل نام گذاری کردم که باید فاصله بین مردم کاهش پیدا کند. باید شهروند درجه یک داشته باشیم. حلقه مدیریت ها باید عمومی شود تا رقابت ایجاد شود.
این فعال سیاسی اصولگرا افزود: مردم باید در همه امور قرار بگیرند. همه مسوولین نظام باید در یک اتاق شیشه ای قرار بگیرند و هر تلاشی که انجام می دهند مردم همه این تلاش ها را ببیند و در کنار آن هم اگر کسی اشتباه و خطا و ناکارآمدی داشت در این اتاق شیشه ای برای مردم مشخص شود.
حاجی بابایی یادآور شد: اعتقادم بر این است که ما ایرانی بزرگ با مردمی بزرگ داریم. این مردم بزرگ و ایران بزرگ را باید جهانی کنیم و باید در صحنه بین المللی به عنوان یک کشور قدرتمند که سیاست خارجی خود را ضمن تعامل با همه کشورهایی که در دنیا به عنوان کشور از نظر جمهوری اسلامی شناخته می شود براساس منافع و حکمت بتوانیم تعامل دوجانبه و چند جامعه داشته باشیم.
وی اضافه کرد: کشور را جناحی و سیاسی نمی شود اداره کرد. همه کسانی که دارای قدرت کار هستند باید وارد شوند و تلاش کنند تا کار جلو رود. سیاه و سفید نمی بینم. انسان ها را با هر سلیقه ای که دارند براساس شاخص های دینی و علمی احترام قائلم. امیدوارم با این حرکت قدرتمندانه ای که در کشور برنامه ریزی شده کار را جلو ببریم.
وی درباره حضور احمدی نژاد در ثبت نام ریاست جمهوری نیز گفت: ملاک و معیار صحبت رهبری است.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حمیدرضا حاجی باباییصبح شنبه با حضور در ستاد انتخابات کشور نام خود را برای نامزدی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت کرد.
نام نویسی از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری روز سه شنبه هفته گذشته در ستاد انتخابات کشور آغاز شد و ساعت 18 امروز -شنبه - به پایان می رسد.
بر اساس اصل 115 قانون اساسی و ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری رجال مذهبی و سیاسی واجد شرایط 1- ایرانی الاصل بودن 2- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران 3- مدبر و مدیر بودن 4- داشتن حسن سابقه و امانت و تقوی 5- مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور، شخصا یا از طریق معرفی نماینده تام‌الاختیار می‌توانند جهت اعلام داوطلبی و تکمیل فرم پرسشنامه با همراه داشتن اصل شناسنامه و چهار برگ تصویر کلیه صفحات آن و 12 قطعه عکس 4*6 جدید که امسال گرفته باشند، به ستاد انتخابات کشور واقع در میدان فاطمی، ابتدای خیابان شهید گمنام، تالار بزرگ کشور مراجعه کنند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
جمنا(جبهه مردمی نیروهای انقلاب) متشکل از جمعی از نیروهای اصولگراست که از دیماه سال 1395 برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام موجودیت کرد.
سیام**1058**9121**1429
خبرنگاران: سمیه لاری و محمد افضلی**انتشار:محسن طاهرزاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال