در واکنش به ثبت نام احمدی نژاد؛

دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد

تهران- ایرنا- دبیر کل جبهه جهادگران ایران اسلامی در واکنش به ثبت نام « محمود احمدی نژاد» در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری، از نامزدی این انتخابات انصراف داد.

به گزارش روزجمعه خبرنگار سیاسی ایرنا مستقر در ستاد انتخابات وزارت کشور، « وهاب عزیزی » دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی با حضور در این ستاد از نامزدی دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.
در پی این انصراف ، روابط عمومی جبهه جهادگران ایران اسلامی بیانیه ای به شرح زیر منتشر کرد:
«همه ایرانیان سلام
به اطلاع ملت شریف ایران می رساند با تصمیم و تصویب شورای مرکزی جبهه مردمی جهادگران به وهاب عزیزی دبیرکل این جبهه ماموریت داده شد بود در دوره دوازدهم انتخابات ریاست جمهوری برای تشکیل دولت 'جوان' به عنوان کاندیدای 'جریان سوم' ثبت نام و شرکت نمایند.
وهاب عزیزی در تبعیت از مصوبه شورای مرکزی جبهه مردمی جهادگران، روز سه شنبه ۲۲ فروردین با مراجعه به ستاد انتخابات کشور مستقر در وزارت کشور به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم ثبت نام نمود که در اعتراض به ثبت نام محمود احمدی‌نژاد، از رقابت های انتخابات ریاست جمهوری کنار رفت.»
قسمتی از سخنان وهاب عزیزی به شرح ذیل است:
« به آقای احمدی‌نژاد توصیه برادرانه می کنم: آقای احمدی نژاد برو، از صحنه سیاسی کشور دست بردار برو، از آنجایی که هدف نهایی قاطبه مردم ایران از جمله جبهه جهادگران ایران اسلامی تحقق وحدت ملی پایدار، پویایی نظام و توسعه و تعالی کشور است.
وحدت ملی و اقتدار کشور هم در سایه انتخابات سالم و بدون حاشیه محقق می شود، متاسفانه روز دوم ثبت نام ریاست جمهوری با ورود تیم محمود احمدی نژاد به انتخابات، در فضای سیاسی کشور التهاب و نگرانی ایجاد شد.
همه ما می دانیم رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای در راستای مصالح عمومی کشور و انقلاب توصیه فرموده بودند آقای محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم ورود پیدا نکند.
محمود احمدی نژاد هم اعلام کرده بود از حکم مقام معظم رهبری تبعیت کرده و در انتخابات شرکت نخواهد کرد، یک هفته قبل از انتخابات با اعلام حمایت از بقایی، احمدی نژاد عملا وارد جریان انتخابات شد و این امر، عدم تبعیت از رهبری بود.
روز ثبت نام هم در کمال ناباوری دیدیم احمدی نژاد در جلو چشم همگان خرد جمعی و شعور ملت را به سخره گرفته و در انتخابات ریاست جمهوری نام کرد. فردی که هر لحظه عوض می شود ادامه حضورش در عرصه سیاسی کشور مخرب و خطرناک است.
بنابراین ضمن محکوم کردن اشتباه تاریخی احمدی نژاد مصلحت این است از رقابت مستقیم در انتخابات ریاست جمهوری کناره گیری کنم و با حمایت از فرد واجد شرایط دیگری در مقابل حرکت بدعت گونه تیم احمدی نژاد مبارزه کنیم.»
«به این ترتیب وهاب عزیزی دبیرکل جبهه جهادگران در اعتراض به ثبت نام محمود احمدی‌نژاد، انصراف خود از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم را با شورای مرکزی مطرح نمود و در راستای حمایت از رهنمودهای مقام معظم رهبری، با انصراف ایشان موافقت شد.»
«مقرر گردید کلیه ستادهای جبهه جهادگران در سراسر کشور برای مشارکت حداکثری و برگزاری انتخابات پرشور و سالم به فعالیت خود ادامه دهند تا در فرصت مقتضی با حمایت از کاندیدای اصلح و واجد شرایطی دیگری در مقابل تیم انحرافی احمدی نژاد برای تعالی کشور مبارزه کنیم.»
«همچنین اضافه می شود جبهه جهادگران به عنوان 'جریان سوم' برای شوراهای اسلامی شهر تهران و دیگر کلانشهر ها لیست معرفی خواهد کرد.»
به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین انتخابات میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
سیام ** 6084**1561**
خبرنگار: امیر خان‌زاده**انتشار:مژگان توانا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال