حسن سبحانی داوطلب انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری شد

تهران-ایرنا- حسن سبحانی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات کشور در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا مستقر در ستاد انتخابات کشور، حسن سبحانی‌ دکترای علوم اقتصادی و استاد تمام اقتصاد دانشگاه تهران و نماینده دوره‌های پنجم، ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی است.
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی پس از نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: به منظور شتاب بخشیدن به حرکت کند توسعه یافتگی ایران و جبران عقب ماندگی ها در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرده ام.
سبحانی افزود: به دلایل معین دوره توسعه یافتن کشور ما طولانی شده است و ما در نیل به توسعه یافتگی با تاخیر تاریخی مواجه هستیم.
وی ادامه داد: از این روز برای جبران این عقب ماندگی باید ملت ما انجام کارهای سختی را متعهد شود؛ بدون شک حداقل به یک دهه کوشش و کار و مشارکت نفس گیر ملت در همه ابعاد احتیاج است تا جامعه وارد مرحله توسعه یافتگی شود.
این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: تحقق این مهم تشکیل دولتی را می طلبد که با تدبیر عالمانه و اخلاق مدارانه امور در کنار مردم مشکلات را حل و فصل کند.
سبحانی افزود: مساله امروز ملت آماده شدن برای بستن کمربند کار و تلاش و تحمل ریاضت و پرداخت هزینه های آزادی، استقلال و عدالت به منظور شتاب بخشیدن به حرکت کند توسعه یافتگی ایران و جبران عقب ماندگی ها است و من تشکیل چنین دولتی را دنبال می کنم.
ثبت نام از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری روز سه شنبه در ستاد انتخابات کشور آغاز شد و تا 26 فروردین به مدت پنج روز از ساعت 8 تا 18 در محل وزارت کشور انجام می شود.
براساس اصل 115 قانون اساسی و ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری رجال مذهبی و سیاسی واجد شرایطی که دارای شرایط 1- ایرانی الاصل بودن 2- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران 3- مدبر و مدیر بودن 4- داشتن حسن سابقه و امانت و تقوی 5- مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور هستند، شخصا یا از طریق معرفی نماینده تام‌الاختیار می‌توانند جهت اعلام داوطلبی و تکمیل فرم پرسشنامه با همراه داشتن اصل شناسنامه و چهار برگ تصویر کلیه صفحات آن و 12 قطعه عکس 4*6 جدید که در امسال گرفته باشند، به ستاد انتخابات کشور واقع در میدان فاطمی، ابتدای خیابان شهید گمنام، تالار بزرگ کشور مراجعه کنند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
سیام**9254**6084** خبرنگاران: سجاد خسروانیان و امیر خان زاده
انتشار: زهره محتشمی پور

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال