معاون رییس جمهوری:

تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه نیازمند اقدام کارشناسی است

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری گفت: تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه نیازمند اقدام کارشناسی است، احتمالا نمایندگان به دنبال پاسخگو کردن این سازمان به مجلس هستند.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری خانه ملت، به تازگی یکی از نمایندگان مجلس از تهیه طرحی با 200 امضا خبر داده که بر اساس آن سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به وزارتخانه تبدیل شود.
زهرا احمدی پور در واکنش به این موضوع گفت: گرچه اطلاع ندارم این تبدیل با چه رویکردی مورد توجه نمایندگان مجلس قرار گرفته اما معتقدم نظریه تغییر ساختار سازمان با هدف انجام مناسب‌تر تکالیف و وظایف نیازمند بررسی‌های کارشناسی است.
وی افزود: سازمان میراث فرهنگی براساس اهداف و وظایف تعریف‌شده فعالیت می‌کند و با این اوصاف احتمالا از آنجا که سازمان به لحاظ قانونی وظیفه پاسخگویی به مجلس ندارد، نمایندگان بدنبال تبدیل آن به وزارتخانه هستند.
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرد: تفاوت فعالیت در قالب سازمان با وزارتخانه باید عینی شود در حالیکه سازمان در شرایط کنونی خود را قائل به پاسخگویی به مجلس دانسته و اهداف مشخص را دنبال می‌کند.
وی ادامه داد: تغییر ماهیت اداری سازمان و اصلاح ساختار اداری، الزامات مطالعاتی خاصی را می‌طلبد، به همین دلیل باید قبل از هر اقداماتی این مطالعات با دسته بندی انجام شود تا بتوان در ادامه تصمیم‌گیری کرد.
فراهنگ ** 3079 ** دریافت کننده: علی اسدی * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال