هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

اقبال مردم به روحانی است

تهران- ایرنا- روز گذشته ابراهیم رئیسی در بیانیه‌ای از حضور مستقل در انتخابات خبر دادند. حضور ایشان از جهاتی به سود آقای روحانی است و موجب خواهد شد انتخابات به شکل رقابتی‌تر برگزار شود.

روزنامه آرمان در یادداشتی به قلم داریوش قنبری فعال سیاسی اصلاح‌طلب، آورده است: بخشی از آرای خاکستری که در شرایط عادی چندان تمایلی به مشارکت در انتخابات و رفتن به پای صندوق‌های رای ندارند یا رای آنها مبنای مشخصی ندارد در شرایطی به شکل هدفمند وارد صحنه انتخابات می‌شوند که حساسیت‌هایی برای آنها ایجاد شده باشد.

حضور آقای رئیسی یکی از محرک‌های این حضور است که به نفع آقای روحانی قلمداد می‌شود، چرا که رای این افراد به سبد آقای روحانی ریخته خواهد شد. آرای دیگری نیز در جامعه وجود دارد که به آرای خاموش معروف است و البته با آرای خاکستری تفاوت دارد.

آرای خاکستری برای شرکت در انتخابات تردید دارند، اما آرای خاموش با توجه به نگرشی که به انتخابات دارند، در این عرصه حضور پیدا نمی‌کنند. با حضور آقای رئیسی در صحنه رقابت با آقای روحانی، این دسته از افراد نسبت به گذشته حساس‌تر خواهند شد به عرصه می‌آیند و رای خود را به سبد آقای روحانی خواهند ریخت.

حضور آقای رئیسی به عنوان یکی از چهره‌های سرشناس جریان اصولگرا با هویت جریانی و جناحی بیشتری همراه خواهد شد و اختلافاتی که در میان حامیان آقای روحانی مشاهده می‌شود، تحت‌الشعاع حضور آقای رئیسی در انتخابات قرار خواهد گرفت.

حضور آقای رئیسی این امتیاز را برای آقای روحانی خواهد داشت که اگر حامیان او اختلافات داخلی هم داشته باشند به فراموشی سپرده خواهد شد و تمام حامیان به شکل متحد و منسجم پشت سر آقای روحانی خواهند ایستاد. از سوی دیگر نباید فراموش کرد که ورود و حضور آقای رئیسی کفه ترازو را به سود آقای روحانی سنگین‌‌تر خواهد کرد، چرا که آقای رئیسی تجربیات آقای روحانی را ندارد و مردم سعی می‌کنند به تجاربی روی آورند که از قبل موفقیت آنها را مشاهده کرده‌اند.

جامعه، تجربه‌ای از مدیریت اجرایی آقای رئیسی ندارد و ایشان شخصیتی نیست که در راس امور اجرایی حضور داشته باشد. بنابراین جامعه رای‌ دهنده با مقایسه عملکرد موفق آقای روحانی در پرونده هسته‌ای و سیگنال‌های مثبتی که در عرصه اقتصادی دیده و درک شد، رغبت بیشتری برای حمایت از آقای روحانی خواهند داشت. با توجه به تمام مولفه‌های مورد اشاره، باید تاکید داشت حضور آقای رئیسی به سود آقای روحانی است.

از سوی دیگر با توجه به حمایت برخی از گروه‌های دلواپس از آقای رئیسی و ریزش آرای ایشان به سبب همین حمایت‌ها، حضور داشتنشان به سود آقای روحانی است. نباید فراموش کرد که جامعه از قدرت گرفتن دلواپسان نگران است و واهمه دارند که با بی‌توجهی این دسته از سیاسیون به برخی مسائل بین‌المللی و توافقات منعقد شده، کشور با دشواری مواجه شده و به دستاورد‌های چهار سال گذشته خللی وارد شود. همین موضوع حساسیت مردم را بیشتر می‌کند و آنان را ترغیب به انتخاب آقای روحانی خواهد کرد.

*منبع: روزنامه آرمان،1396،1،21
**گروه اطلاع رسانی**1893**9131**انتشاردهنده: شهربانو جمعه

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال