هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

مگر رفتارهای دولت قبل فراموش شدنی است؟

تهران-ایرنا- خبرگزاری خبر آنلاین در یادداشتی آورده است:چنانچه بپذیریم در آئین ما انصاف نصف ایمان معرفی شده چگونه می توان کسی را که از مدار انصاف و جوانمردی خارج گردد دیندار محسوب کنیم. آیا با زیرپا گذاشتن انصاف در داوریها، می توان به دینداری تمسک جست؟

سیدشهاب الدین چاوشی در یادداشتی در خبرگزاری خبر آنلاین آورده است:امروز نیاز به بازتعریف از همه واژه های مقدسی داریم که عملاً در معرض تحریف قرار گرفته اند. دینداری مرادف انصاف، مروّت و جوانمردی است گذشتن از اغراض سیاسی برای صیانت از منافع ملی است. کسی در دولت فعلی مدعی نیست کشور در بهترین شرایط ممکن است اما بی تردید از وخیم شدن اوضاع جلوگیری شده است. منتقدان باید بگویند آنها که 8 سال دولت و همه ارکان قدرت را در دست داشته اند چرا نتوانستند توریسم اسلامی! را در کشور جا بیندازند و منشأ درآمدهای کلان و توسعه اشتغال ملی شوند. آیا با جلب و جذب سالیانه 5 میلیون توریست بحران بیکاری در این کشور مهارشدنی نیست.

همه می دانند قاچاق کالا سالهاست تاروپودهای اقتصاد کشور را نشانه رفته و دولت عزم جدی خود را در جهت کنترل این پدیده خطرناک اقتصادی آغاز کرده است بطوری که آمارهای مبارزه با قاچاق کالا رشد قابل توجهی را نشان می دهد. آیا انصاف حکم نمی کند اقدامات این دولت در مقایسه با دوره قبل سنجیده و سپس داوری شود.
اقدامات تخریبی برخی از افراد مسئول در گذشته و رفتارهای خارج از قاعده و عرف سیاسی که کشور را تا مرز تحریم کامل فرو برد و صنعت هسته ای ایران را در معرض فروپاشی کامل قرار داد از حافظه تاریخی ملت فراموش نشده است؟!

هنوز 8 سال دوره طلایی درآمدهای نفتی دولت های نهم و دهم از اذهان مردم فراموش نشده است چرا می خواهند با فرافکنی و هجمه به دولتی که با حمایت و هدایت رهبری هوشیار انقلاب اسلامی در قبال فشارهای بیگانگان مردانه ایستاده و حق مسلم ایرانیان را در استفاده از فن آوری هسته ای صلح آمیز در دنیا به رسمیت شناسانده و حتی امکان ورود صنعت هسته­ ای را به بازار بین المللی انرژی هسته ای به دست آورده این چنین ناجوانمردانه رفتار کنند.

آیا شایسته است دولتی که تورم بالای 40 درصدی را به زیر 10 رسانده است این چنین مورد بی مهری و بی حرمتی قرار گیرد؟

دولت به مفهوم قوه مجریه بخشی از اداره امور کشور را برعهده دارد و انتظارات ملت باید از آن متناسب با اختیاراتش باشد. نباید همه کاسه کوزه ها سر دولت شکسته شود. نباید دولتی را که با دشواری های فراوان مسیر توسعه کشور را پس از سالها توقف گشوده است با تهمت های ناجوانمردانه زمینگیر کرد.

هدف گرفتن اقدامات اساسی دولت در جهت فراهم کردن بسترهای توسعه علمی و اقتصادی کشور، نشانه رفتن امیدها و آمال و آرزوهای ملتی است که سالهاست دل به اسلام و جمهوری اسلامی سپرده اند. این نظام از این منبع عظیم فیض الهی بهره گرفته و به پشتوانه اعتقاد مردم به صلاحیت دین و دینداران قوام یافته است. نمی توان در حکومت دینی دروغ گفت، نمی توان به نام دفاع از دین و مردم، حقایق مسلم موجود را باطل جلوه داد.
نمی توان برای به دست آوردن دستمال قدرت، قیصریه ی حیات سیاسی یک ملت را به آتش کشید. امروز همه در قبال نسل آینده که می خواهند دیانت و سیاست گره خورده ما را به ارث برند مسئولیم. اگر بیداردلان جامعه فریاد اخلاق و آداب را برنیاورند معلوم نیست پس از چند سال چه بر سر فرهنگ و عقیده مردم درخواهد آمد؟

امام راحل، به تأسی از دیدگاه مرحوم مدرس و دریافتهای فقهی خود از حکومت پیامبر و معصومین، سیاست را با دیانت پیوند می زند اما به یاد داشته باشیم آن سیاستی دینی خواهد بود که دیانت منشأ آن متعالی ترین نگاه انسانی در پرتو وحی باشد. نمی توان بر بستر ویرانه هایی که به نام دین شکل گرفته است سیاستی اصولی و عقلانی برقرار کرد.
چه کسی تردید دارد که امروز داعشی ها خواسته و ناخواسته عمق اعتقاد دینی و فطرت خداجوی بشریت را هدف گرفته اند، چه کسی می تواند بپذیرد داعش صاحب مکتب و عقیده اسلامی است. در نظام فکری اسلام که صداقت شرط اصلی و نماد مسلمانی در آئین پیامبر است نمی توان با دروغ و تهمت فرافکنی کرد. از امام حسن عسگری نقل شده است که اگر همه گناهان را در مکانی انباشته باشند کلید آن دروغ است.

به حکم آموزه ­های دینی برای کسانی که خود را دیندار می دانند و به حکم آموزه های اخلاقی برای کسانی که از موضع یک انسان درصدد تحلیل و نقد و بررسی عملکرد دولت هستند عرض می شود که ادب اسلامی و انسانی حکم می کند از خدا بترسیم و برای شکست رقیب و اثبات خود به شیوه های نامقدس که دروغ در رأس آنهاست متوسل نشویم.
آمارهای رسمی نشان می داد که تلاش دولت یازدهم در جهت مقابله با پدیده شوم قاچاق کالا که آفت جدی برای تولید داخلی است به نسبت دوره گذشته 50 درصد رشد را نشان می دهد و امروز یکی از عناصر و کارگزاران دولت قبلی مدعی است قاچاق، تولید ملی را فلج کرده است! اقتصاد یک مجموعه به هم پیوسته ای است که همه سیاست های کشور به نوعی در تنظیم و رشد یا افول آن نقش ایفا می کنند و از مؤلفه ­های مهمی تبعیت می کند. ایجاد اشتغال بی تردید یکی از دغدغه های دولت و نظام جمهوری اسلامی است اما اشتغال مولد، نه بکارگیری نیروهای فاقد تخصص در سازمان اداری کشور، که طی سالیان گذشته بسیاری از کارگزاران سیستم اداری و مدیریتی را به فلج کشانده و عملکرد سیاسی نظام را به دلیل فقدان دانش و کارآمدی زیر سؤال برده است.
آیا می دانید ایرانی ها سالیانه چندین میلیارد دلار برای سفرهای تفریحی طی سالهای گذشته پول خارج کرده اند بطور که صنعت توریسم امارات، ترکیه، تایلند و مالزی با پول ایرانی ها جان گرفته است. در قبال خروج این سرمایه های عظیم آیا فقط دولت مسئول بوده است؟ قوانین، نوع اقدامات قضایی و نحوه حمایت از توریسم و گردشگری در کشور ما بر بسترهای مطمئن و قابل قبولی بنا نهاده شده است؟! همه اینها نکاتی است که باید در مورد حدود و ثغور و میزان تأثیرگذاری آنها در اقتصاد ملی کشور بسیار اندیشیده شود و راه کارهای مناسب اصلاح امور جستجو گردد.

*منبع:خبرگزاری خبر آنلاین/19 فروردین 96
*اول*انتشاردهنده:علیرضا فرجی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال