در واکنش به حمله موشکی آمریکا علیه سوریه/

ظریف: زمان جوسازی و فرافکنی پایان یافته است

تهران - ایرنا - «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران، با اشاره به حمله موشکی آمریکا به سوریه، بار دیگر این قبیل اقدامات را محکوم کرد و گفت: زمان جوسازی و فرافکنی پایان یافته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ظریف روز جمعه در صفحه توئیتر خود نوشت: به عنوان تنها قربانی اخیر استفاده گسترده از سلاح های شیمیایی (توسط صدام در دهه 80 میلادی)، ایران هرگونه استفاده از سلاح های کشتار جمعی توسط هر کس و علیه هر کس را محکوم می کند.
وی افزود: آمریکا به صدام حسین در استفاده از سلاح شیمیایی علیه ایران در دهه 80 میلادی کمک کرد. سپس دوبار به بهانه های بی اساس شیمیایی به حمله نظامی اقدام کرد: سال 2003 و اکنون.
وزیر امور خارجه خاطر نشان کرد: کمتر از دو دهه بعد از یازده سپتامبر، آمریکا در دو جبهه سوریه و یمن در کنار القاعده و داعش می جنگد. زمان جوسازی و فرافکنی پایان یافته است.
آمریکا بامداد امروز(جمعه) با پرتاب 59 فروند موشک، پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص واقع در مرکز سوریه را مورد حمله قرار داد.
سوریه از این پایگاه برای حمله به مواضع تروریست ها در شرق و شمال غرب این کشور استفاده می کند و حمله امریکا از سوی عناصر مسلح مورد استقبال قرار گرفت.
سیام ** 1053 ** خبرنگار: حمید شریفی کیا * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال