بازیگر نقش عبدلی:

حفاظت از طبیعت وظیفه همه است/ اجرای نمایش نوروزخوانی

تهران- ایرنا- بازیگر نقش عبدلی با اشاره به اهمیت عناصر طبیعی نزد ایرانیان باستان می گوید: حفاظت از طبیعت وظیفه همه ایرانی ها است.

جواد انصافی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا درمورد فعالیت هنری خود در ایام نوروز گفت: اجرای یک نمایش را به نام «نوروزخوانی» در پردیس تئاتر تهران را تا 25 فروردین ادامه می دهیم.
وی در مورد تجربه بازی در برنامه «محله گل و بلبل» به عنوان یک کار کودک افزود: این کار و نقش من به عنوان نقش عمو نوروز در آن تجربه خاصی بود.
بازیگر نقش عبدلی تاکید کرد: دلیل انتخاب من برای این نقش شاید انتشار یک کتاب پژوهشی سه سال قبل در مورد نوروز با نام «نوید بهار» باشد که حاصل آن اجرای سه نمایش بوده است.
وی تصریح کرد: نمایش «نوروز و پیروز» که نوروز 93 اجرا کردیم، «قصه عمو نوروز و ننه سرما» که سال گذشته نوروز روی صحنه رفت و نوروزخوانی که امسال اجرا می کنیم.
انصافی یادآور شد: محمد درویش علیپور نویسنده محله گل و بلبل، خط مشی و متن زیبایی در مورد کودکان دارد و با تبادل فکر به این نقش رسیدیم. من در برنامه نوروز 94 برای اولین بار مهمان نوروز محله گل و بلبل بودم، از شهریور 95 هم در فصل دوم این برنامه حضور پیدا کردم و نوروز امسال فصل سوم همکاری ما است.
«احمد درویش علی پور کارگردان این مجموعه نیز کودکان را می شناسد و نظرهای سازنده ای در مورد کار برای آنها دارد».

** به اماکن تاریخی علاقه دارم
کارگردان نمایش «قصه عمو نوروز و ننه سرما» در مورد بهترین مکان برای سفر گفت: برای سفر همه جای ایران زیباست؛ من به موضوعات و اماکن تاریخی علاقه خاصی دارم.
بازیگر سریال «اشک ها و لبخندها» در مورد پویش «نه به ریختن زباله» ایرنا نیز اضافه کرد: حفاظت از طبیعت لازمه زندگی همه است.
وی تصریح کرد: باید به اصالت قدیمی خود برگردیم، از زمان هخامنشیان و بلکه قبل تر احترام به خاک، آب، باد و آتش در این سرزمین مهم بوده و ما هرگز آب و خاک را آلوده نمی کردیم زیرا مقدس بوده اند.
کارگردان نمایش «نوروز و پیروز» یادآور شد: نباید همه جا زباله پرت کنیم؛ در روز طبیعت (سیزده به در) یکی از رسم های زیبای ما کاشت یک درخت بوده است و باید این رسم را ادامه دهیم.
به گزارش ایرنا جواد انصافی کارگردان، نویسنده و بازیگر تئاتر، مدرس نمایش شادی ‌آور، بازیگر سینما و تلویزیون متولد 1330 از شمیران تهران دارای مدرک فوق دیپلم راه و ساختمان از مدرسه عالی فنی است.
وی دوره‌ های مختلف تئاتر و موسیقی را در کلاس‌ های اساتید این رشته از جمله پروز فنی زاده و خجسته کیا گذرانده است.
جواد انصافی که بیش از یکصد نمایش، سریال، فیلم و تئاتر به ویژه «تئاتر آمیرزا و عبدلی» را در کارنامه هنری ثبت کرده به جز بازیگری، نویسندگی، کارگردانی و تدریس، پژوهش را دنبال کرده است.
فراهنگ**9157**1027**خبرنگار: منصوره شوشتری**انتشار: جواد دهقانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال