نشست شاخه زنان جماعت اسلامی کوبا در بزرگداشت حجاب در هاوانا

مادرید - ایرنا - نشست شاخه زنان جماعت اسلامی کوبا در بزرگداشت حجاب با عنوان 'حجاب یک انتخاب، یک پوشش و نه یک مانع'با حضور بانوان مسلمان و پیروان دیگر ادیان و همچنین مسئولین جماعت اسلامی کوبا در هاوانا برگزار گردید.

به گزارش روزسه شنبه ایرنا از سفارت ایران درهاوانا، مهناز شیخ حسنی به عنوان اولین سخنران در این نشست به تبیین نقش حجاب در تحکیم بنیان خانواده پرداخت و با اشاره به اینکه دین اسلام یک روش کامل زندگی است که براساس شناخت دقیق ازانسان و تمام مراحل زندگی بشر وضع گردیده است، گفت: رفتار خشونت آمیز برخی به این نام ، ظلم در حق این دین مبین است.
وی با تاکید براختیاری بودن حجاب ازسوی بانوان مسلمان برفواید حجاب در ابعاد مختلف اجتماعی و بهداشتی اشاره کرد وگفت:موضوع حجاب و لزوم رعایت آن را منحصر به جامعه بانوان نیست و با استناد به آیات قرآنی و احادیث، الزام رعایت این موضوع نیز از جانب آقایان با توجه به معیار و شرایط خاص خود در دین مبین اسلام مورد اشاره قرار گرفته است.
شیخ حسنی در پایان بااعلام اینکه زنان مسلمان با اعتقاد حجاب را برگزیده اند و آن را موجب حفاظت از خود و اجتماع می دانند اظهار داشت:ما زنان با هر اعتقادی باید به یکدیگر کمک کنیم تا انتخاب مان محترم شمرده و حقوقمان اعطا گردد. جهل، بی اطلاعی و باورهای غلط نباید موجب تخریب ما گردد و می توانیم با تمام توان به عنوان یک جمع واحد، علیه آن مقابله نمائیم.
بنابر این گزارش ، این مراسم توسط شاخه زنان جماعت اسلامی کوبا در هاوانا برگزار شد . جماعت اسلامی کوبا یک تشکل غیر دولتی در کوبا است.
« فاطمه گونزالس» هماهنگ کننده کمیته زنان جماعت اسلامی نیز دیگر سخنران این مراسم بود که بر اهمیت پوشش و داشتن حجاب زنان و مزایایی که برای زنان دارد ، تاکید ورزید .
شایان ذکر است که بر اساس آمار رسمی‌ دولت ، تعداد مسلمانان در کوبا بطور تقریبی حدود هزار نفر برآورد می شود.
اروپام *5*491**1590
انشتار:محمد حسن دوستارگان

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

پربیننده

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

وزارت اطلاعات اعلام کرد:

2 تیم تروریستی در کردستان دستگیر شدند

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

پروژه تاریخ شفاهی ایران ایرنا/ عمادالدین باقی(6):

اقدام سعید امامی برای گرفتن فنوا علیه روشنفکران

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند

واکنش قاسمی به ابراز علاقه ترامپ برای مذاکره با تهران؛

آمریکا ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند