بازیگر نقش «هرمز» در سریال «علی البدل»:

نقش باید عمق داشته باشد/سینما، تئاتر یا تلویزیون مهم نیست

تهران - ایرنا - بازیگر نقش «هرمز» در مجموعه تلویزیونی «علی البدل» گفت: میزان نقش در یک اثر نمایشی مهم نیست بلکه عمق و پردازش درست آن اهمیت دارد.

بهرام افشاری روز سه شنبه درمورد حضور خود در تلویزیون به عنوان یک بازیگر باسابقه تئاتر، در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: اگر مردم فردی را به عنوان بازیگر بپذیرند، می تواند در ژانرهای مختلف تئاتر، سینما و تلویزیون کار کند.
وی ادامه داد: سینما را خیلی دوست دارم اما برای اینکه شناسنامه داشته باشم؛ تئاتر برای من اولویت اول بوده و همواره خواهد بود.
بازیگر نمایش «جن گیر» ادامه داد: بیش از 40 اجرای حرفه ای تئاتر داشته ام و همین باعث شد در فضای دیگری خود را محک بزنم. اما به طور کلی دنیای سینما فرق می کند.
وی تاکید کرد: برای من نقش اولویت دارد؛ نقشی که فضای جدیدی را برای من به وجود آورد و در انتخاب هایم نقش های متفاوتی وجود دارد.

** مخاطب تلویزیون زیاد است
بازیگر فیلم سینمایی «لانتوری» در مورد خصوصیات بازی در تلویزیون نیز گفت: مخاطب تلویزیون خیلی زیاد است؛ بعد از حدود 10 سال کار فعال تئاتر باز هم قشر محدودی من را می شناسند و پیگیر کار من هستند؛ اما بعد از بازی در سریال علی البدل یکباره میلیون ها نفر من را در این نقش دیده اند.
وی تصریح کرد: بازیگر زمانی می تواند بازیگر باشد که در جامعه او را به عنوان بازیگر بشناسند و بازی در تلویزیون برای بازیگر گسترش فضای مخاطبان است.
بازیگر تئاتر «دیابولیک رومئو، ژولیت» در این مورد که گفته می شود هنرمندان تئاتر بازی های خوبی دارند اما در سینما دستمزد کمتری می گیرند و نقش های مکمل به آنها داده می شود گفت: در مورد خودم صحبت می کنم؛ من در سینما هم نقش کوتاه بازی کردم و نقش اصلی مانند «کارگر ساده».

** نقش مکمل خوب، ماندگارتر و جذاب تر است
افشاری اظهار کرد: به نظر من نقش مکمل خوب هم جذاب تر است و هم ماندگارتر؛ چه بسا در بعضی فیلم ها بازیگری را دیده ایم که با چند سکانس محدود در ذهن مخاطب ماندگار شده اند. نقش باید عمق داشته باشد و از نظر شخصیتی دارای طول و عرض باشد.
بازیگر فیلم سینمایی «کارگر ساده» افزود: بازیگری خوب است که در لحظه حضور خود خوب ظاهر شود؛ از نظر دستمزد هم دستمزد بازیگران تئاتر به تدریج بالا می رود و غیر از بازیگرهای سوپراستار بقیه به تدریج بالا می رود.

** فروش به مهم ترین دغدغه هنرمندان تئاتر تبدیل شده است
افشاری در مورد مهم ترین دغدغه بازیگران تئاتر در سال های اخیر نیز گفت: مهم ترین دغدغه بازیگران تئاتر امروز فروش است. ما از یک طرف مشکل سالن داریم و حتی سالنی مانند پردیس تئاتر تهران که شهرداری ساخته، از فضای فرهنگی تهران دور است و با اینکه بهترین سالن را دارد مخاطب ندارد.
کارگردان و بازیگر نمایش «جوجه تیغی» ادامه داد: بازیگر، کارگردان و تهیه کننده پیش از اجرای نمایش از ابتدا دنبال فروش هستند برای اینکه هزینه برگردد. فروش ملاک اصلی تئاتر شده است و این روند شکست می خورد.
فراهنگ**9157**1027**خبرنگار: منصوره شوشتری**انتشار: جواد دهقانی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال