شهردار سارایوو برای توسعه همکاری با تهران اعلام آمادگی کرد

بلگراد-ایرنا- شهردار شهر سارایوو پایتخت بوسنی و هرزگوین در نشستی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو برای توسعه همکاری در حوزه های مختلف شهری میان پایتخت های دو کشور اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا، «عبدالله اسکاکا» شامگاه پنجشنبه در ملاقات با «محمود حیدری» ضمن تبریک نوروز و سال نو شمسی به سفیر کشورمان گفت: در قرن حاضر شهرها در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حضور در سازمان های بین المللی به بازیگرانی فعال در عرصه روابط بین الملل بدل شده اند و امروزه پایتخت ها خود محرک توسعه کشورها هستند.
شهردار سارایوو افزود: امیدوارم روابط میان تهران و سارایوو گسترش یابد و شاهد توسعه همه جانبه روابط از جمله دیپلماسی شهری و توسعه گردشگری میان پایتخت های دو کشور و همکاری های بیشتر در سایر زمینه ها باشیم.
وی همچنین از شهردار تهران برای سفر به پایتخت بوسنی و هرزگوین دعوت و بر لزوم همکاری های فرهنگی میان تهران و سارایوو تاکید کرد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار انتصاب آقای عبدالله اسکاکا را به سمت شهرداری سارایوو تبریک و اظهار داشت: اشتراکات تاریخی و فرهنگی فراوان میان دو ملت و علاقه مردم دو کشور به یکدیگر در کنار اراده سیاسی دو دولت برای ارتقای سطح همکاری ها فرصتی را پدید آورده تا دیپلماسی شهری میان تهران و سارایوو فعال شود.
محمود حیدری افزود: بر این اساس تفاهم نامه خواهرخواندگی میان تهران و سارایوو به امضاء رسیده و با انعقاد این خواهر خواندگی، زمینه ها و ظرفیت های بسیار مناسبی برای همکاری میان دو پایتخت به وجود آمده است.
سفیر کشورمان در پایان این دیدار از سوی شهردار مشهد از شهردار سارایوو برای شرکت در اجلاس شهرداران جهان اسلام که قرار است در اردیبهشت ماه سال جاری در مشهد برگزار شود، دعوت کرد.
اروپام**436**انتشاردهنده:عزیزموسوی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال