نمایندگان فلوریدا خواستار پرداخت غرامت هزینه های سفر تفریحی ترامپ از سوی کاخ سفید شدند

تهران - ایرنا -سه نماینده کنگره در نامه‌ای به کاخ سفید اعلام کردند که استراحت و سفر تفریحی دونالد ترامپ در اقامتگاه لوکس خود در ایالت فلوریدا هزینه های سنگینی را ایجاد می کند و کا خ سفید باید غرامت این هزینه را پرداخت کند.

دونالد ترامپ گهگاه به مار-ئه-لاگو، اقامتگاه لوکس خود در جنوب شرقی آمریکا می‌رود. این سفرها به گزارش دویچه وله ، محدودیت‌های فراوانی برای ساکنان منطقه و هزینه‌های سنگینی برای نهادهای محلی از جمله پلیس و آتش‌نشانی ایجاد می‌کنند و سه نماینده‌ی فلوریدا در کنگره با ارسال نامه‌ای به کاخ سفید خواستار پرداخت این هزینه‌ها شده‌اند.
رئیس جمهوری آمریکا از زمان به قدرت رسیدن 5 بار در اقامتگاه لوکس خود بوده است. بخش 'پالم بیچ' در این مدت 7/ 1 میلیون دلار بیشتر برای پلیس و آتش‌نشانی هزینه کرده است.مثلا هزینه تامین امنیت در هنگام حضور ترامپ در محل تظاهرات‌ که در حمایت از او و یا در مخالفت با او برگزار می‌شود؛ بر عهده‌ی مسوولان محلی است.
همچنین فرودگاه محلی باید برنامه پروازها را محدود کند. کم‌شدن شمار پروازها 170 هزار دلار به شرکت ارائه‌کننده‌ی خدمات زیان وارد کرده است. مجموع زیان شرکت‌های حاضر در فرودگاه حدود 720 هزار دلار عنوان شده است.
یکی از نمایندگان تنظیم‌کننده‌ی نامه به کاخ سفید می‌گوید ترامپ می‌تواند برای رفع خستگی به 'کمپ دیوید'، اقامتگاه رسمی رؤسای جمهوری آمریکا در ایالت مریلند برود تا از افزایش هزینه‌ها در فلوریدا جلوگیری شود.
مار-ئه-لاگو مجموعه‌ای منحصر به فرد با ساحل اختصاصی، استخر و آبگرم، زمین تنیس و گلف است. ترامپ در سال 1985 این مجموعه 8 هکتاری را خرید و در سال 2005 ازدواج با ملانیا، همسر کنونی خود (سومین همسر) را در آنجا جشن گرفت.
شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن یک ماه پیش (فوریه 2017) در این مجموعه مهمان ترامپ بود.
اخبار تأییدشده‌ای منتشر شده مبنی بر اینکه ترامپ هفته‌ی آینده هم در مار-ئه-لاگو میزبان شی جین‌پینگ، رئیس دولت چین خواهد بود. نمایندگان محلی برای این دیدار صورت‌حسابی 280 هزار دلاری صادر کرده‌اند.
شهردار 'پالم پیچ' چند هفته پیش خواستار استرداد هزینه‌ی سفرهای ترامپ به منطقه شده بود. او تا کنون پاسخی دریافت نکرده است.
شبک **1917**انتشار دهنده: سید محمد باقر نوربخش

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال