گستره سفره هفت سین نوروزی به سارایوو رسید

بلگراد-ایرنا- مراسم جشن عید نوروز با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران، رایزن فرهنگی، اعضای سفارت و دیگر نهادهای ایرانی، ایرانیان مقیم و خانواده های آنان در هتل گراند شهر سارایوو بوسنی و هرزگوین برگزار شد.

به گزارش ایرنا، «محمود حیدری» سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین در آغاز این مراسم پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید طی سخنانی ضمن خوش آمد گویی و تبریک سال نو به حاضران اظهار داشت: سلیقه ایرانیان برای انتخاب شروع فصل بهار به عنوان سال نو و نوروز نشان دهنده حکمت و عظمت و ظریف اندیشی ایرانیان از روزگارهای کهن است.
وی با این امید که سال جدید با انسجام و وحدت ملی و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری با موفقیت های بیشتری برای ملت شریف ایران همراه باشد، افزود: عید نوروز و بهار طبیعت بهترین مناسبت برای تعمیق دوستی ها است که باید استفاده وافی از آن برده شود.
«علی اصغر عامری» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو نیز در این مراسم با قرائت اشعاری از حافظ و مولانا سال نو را به ایرانیان مقیم شادباش گفت و افزود: امیدواریم در سال جدید که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کرده اند با اهتمام فرد فرد ایرانیان به این مهم موفقیت بیشتری را شاهد باشیم.
«سید کاظم موسوی» استاد مدعو زبان فارسی دانشگاه سارایوو هم در آیین جشن نوروز به ارائه توضیحاتی پیرامون تاریخچه نوروز و سنت های آن از جمله ویژگی های هفت سین پرداخت.
سپس گروه موسیقی سنتی هزاردستان متشکل از پنج نفر از هنرمندان استان مازندران که با همکاری اداره کل فرهنگی ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اداره کل ارشاد آن استان برای اجرای برنامه موسیقی سنتی ایرانی به بوسنی اعزام شدند به اجرای موسیقی پرداختند.
رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سارایوو اجراهای متعددی را توسط این گروه در شهرهای مختلف پیش بینی کرده است.
در حاشیه این مراسم سفره هفت سین به نحو زیبایی گسترانده شده بود که با استقبال زیاد هموطنان و همچنین خویشان و دوستان بوسنیایی آنها قرار گرفت.
اروپام**436** انتشار دهنده : مریم شفیعی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال