وزیر کشور از بناهای تاریخی قزوین بازدید کرد

قزوین-ایرنا- عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور دوشنبه شب در دومین روز سفر خود به قزوین از بخشی از بناهای تاریخی قزوین شامل مجموعه دولتخانه صفویه،سعدالسلطنه و حمام قجر بازدید کرد.

به گزارش ایرنا، وزیر کشور ابتدا از بخش های مختلف دولتخانه صفوی که به عنوان مقر حکومت صفویان در قزوین شناخته می شود، بازدید به عمل آورد.
این مجموعه که یادگار پایتختی قزوین در دوره صفوی می باشد، آثاری چون سردرب رفیع عالی قاپو، حیاط نظمیه، کاخ موزه چهلستون، گرند هتل و مدرسه امید را در خود جای داده است.
مجموعه دولتخانه صفویه یکی از پربازدیدترین بناهای تاریخی استان قزوین به شمار می رود و در نوروز هرسال هزاران گردشگر از نقاط مختلف کشور را به خود جذب می کند.
رحمانی فضلی در ادامه از سرای تاریخی سعدالسلطنه قزوین به عنوان بزرگترین کاروانسرای درون شهری خاورمیانه و مرکز برگزاری جشنواره بین المللی بازی و اسباب بازی در ایام تعطیلات نوروز بازدید کرد.
این بنای تاریخی و با شکوه مربوط به دوره قاجاریه با بازسازی در سال های اخیر به محل عرضه انواع صنایع دستی و همچنین برگزاری جشنواره های مختلف ملی و بین المللی تبدیل شده است.
وزیر کشور در ادامه از موزه مردم شناسی حمام قجر نیز بازدید کرد.
کاروانسرای درون شهری سعدالسلطنه،کاخ موزه چهلستون، سردرب عالی قاپو، مسجد جامع عتیق،مسجد النبی (ص)،میمون قلعه،خانه امینی ها،بازار و سرای وزیر،آب انبار سردار، کلیسای کانتور، مقبره حمدالله مستوفی، مسجد و مدرسه صالحیه،بقعه چهار انبیا و آستان امامزاده حسین ابن علی ابن موسی الرضا (ع) بخشی از بناهای تاریخی شهر قزوین به شمار می روند که در نوروز پذیرای هزاران گردشگر از نقاط مختلف کشور هستند.
استان قزوین با دربرگیری یک درصد مساحت کشور، از یک هزار و 304 اثر ثبت شده تاریخی در فهرست آثار ملی برخوردار است.
7389* 6128
خبرنگار: نسرین رحیمی** انتشار دهنده: وحید مقدم سلیمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال