جشن کشورهای حوزه تمدن نوروز در مسکو برگزار شد

مسکو - ایرنا - جشن کشورهای حوزه تمدن نوروز با حضور شهروندان ایران و شماری از اتباع روسیه، افغانستان، تاجیکستان و جمهوری آذربایجان در مسکو کنار سفره هفت سین برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این آئین شامگاه دوشنبه با مشارکت حدود 800 نفر از جمله دانشجویان ایرانی مقیم به میزبانی مهدی سنایی سفیر ایران در رزیدانس سفارت جمهوری اسلامی با قرائت آیاتی از قرآن کریم برپا شد.
فرازهایی از پیام تصویری نوروزی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با موضوع موفقیت ها ودستاوردهای جمهوری اسلامی در عرصه های داخلی و بین المللی، کارنامه سال 95، پیشرفت ها و نیازها در این مراسم پخش شد.
موفقیت های اقتصادی، افزایش ثبات و امنیت در کشور، ارتقای جایگاه بین المللی ایران و همچنین برنامه های پیش رو بخش هایی از پیام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران پخش شده در این مراسم بود.
سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه نیز در سخنان خود با اشاره به ویژگی های بین المللی و رو به جهانی شدن نوروز، ابن مناسبت را بسیار ارزشمند بر شمرد.
وی اظهار کرد: ایرانیان با هدیه نوروز به منطقه و جهان، پیام آور صلح و دوستی هستند.
سفیر ایران اظهار کرد: افزون بر کشورهای حوزه تمدنی نوروز از جمله مناطق مختلف روسیه، ابن مناسبت تاثیرات مثبتی در دیگر کشورها هم داشته و پیوندها را افزایش داده است.
در ادامه مراسم، اجرای موسیقی زنده و همچنین مسابقه منتخبین دارندگان نام فاطمه و زهرا به مناسبت جشن میلاد دختر گرامی نبی اکرم (س) برگزارو جوایزی اهدا شد.
در بخش پایانی مراسم نیز دورهمی آتش بازی به نشانه پایان زمستان، فرارسیدن بهار و زایش طبیعت با حضور میهمانان حاضر برگزار شد.
اروپام 391** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال