آیت الله مکارم شیرازی: احسن الحال اقتصادی با خرید کالای ایرانی محقق می شود

قم- ایرنا- آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، احسان الحال اقتصادی را تلاش در جهت کم کردن فاصله طبقاتی دانست و گفت: مصرف کالاهای داخلی موجب رونق تولید و اشتغال و تحقق احسن الحال از جنبه اقتصادی در کشور می شود.

به گزارش ایرنا، وی عصر دوشنبه در آیین حلول سال 1396 در حرم حضرت معصومه(س) و در جمع زائران و مجاوران کریمه اهل بیت با تبریک حلول سال نو شمسی، با تبیین احسن الحال در چهار بعد اخلاقی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی افزود: مصرف کالای ایرانی موجب رونق کارخانه ها و اشتغال در کشور و کاهش مفاسد ناشی از بیکاری در جامعه می شود و مصرف کالای خارجی موجب کمک به اشتغال در کشورهای خارجی است.
این مرجع تقلید با بیان اینکه باید مسئولان به فکر حل مشکل های اقتصادی مردم باشند ادامه داد: با وجود اختلاف طبقاتی در کشور وضعیت اقتصادی به احسن الحال تبدیل می نمی شود.
وی با بیان اینکه در بُعد اخلاقی باید دوستی و محبت و گذشت سرلوحه رفتار ما در برخورد با دیگران باشد ادامه داد: کمک به زندانیان جرائم غیرعمد، یتیم نوازی، ارتباط با دوستان و همسایگان از جمله مصادیق احسن الحال در بعد اجتماعی است.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: در مسایل اجتماعی باید منافع جمع بر منافع فردی ارجحیت داشته باشد و این ارجحیت منافع جمع موجب همدلی و وحدت در جامعه برای پیشبرد بیشتر کشور است.
وی با انتقاد از افزایش آمار طلاق در جامعه ادامه داد: اگر زوج های جوان با امانت، گذشت و صداقت با هم رفتار کنند بدون شک بسیاری آمار طلاق به طور چشمگیری کاهش می یافت.
این مرجع تقلید دربخش دیگری از سخنان خود ، هدف غرب و آمریکا را تنها تحقق منافع خود دانست و خاطر نشان کرد: آمریکا و غربی ها تنها به منافع خود اهمیت داده و این موجب شده تا برای رسیدن به این منافع حاضر به آتش کشیدن منطقه و دنیا هستند.
آیت الله مکارم شیرازی گفت: آگاهی از وضعیت سیاسی منطقه، کشور و دنیا، شرکت در انتخابات و تجمع های عظیم مانند 22 بهمن حرکت در جهت احسن الحال در بُعد سیاسی است.
وی ضمن تاکید بر حضور گسترده در انتخابات ریاست جمهوی دوره دوازدهم افزود: حضور گسترده در صحنه انتخابات باید همراه با شناخت و آگاهی مناسب و انتخاب دقیق باشد.
29 اردیبهشت ماه 96 انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نیز انتخابات میان دوره ای دوره دهم مجلس شورای اسلامی به طور همزمان برگزار می شود.
این مرجع تقلید تصریح کرد: لازمه تحقق احسن الحال در همه ابعاد تلاش و کوشش با توکل بر خدا است.
آیت الله مکارم شیرازی ابراز امیدواری کرد سالی 96 که با نور حضرت زهرا(س) متبرک شده است سالی مملو از سعادت، موفقیت و حل مشکل های مسلمانان جهان و ایران باشد.
7404/ 6133/ خبرنگار: محمد زمانی راد **انتشار- جعفرمسلمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال