عیدی نخست وزیر پاکستان به افغانستان: بازگشایی فوری گذرگاه های مرزی

اسلام آباد - ایرنا - امروز و همزمان با آغاز سال نو براساس تقویم مردم افغانستان، محمد نواز شریف نخست وزیر پاکستان با صدور بیانیه ای همراه با حسن نیت، دستور بازگشایی فوری گذرهای های مرزی میان دو کشور را صادر کرد.

به گزارش ایرنا، صدور دستور یاد شده در چنین روزی که همراه با آغاز عید نوروز در افغانستان است، می تواند حامل پیام ویژه ای از سوی دولت پاکستان برای افغانستان و یک نشانه مثبت در روابط تنش آلود دو کشور باشد.
در بیانیه صادره از سوی دفتر نخست وزیری پاکستان آمده است: صلح پایدار در افغانستان، لازمه صلح و امنیت در پاکستان است. پاکستان به تعامل با افغانستان در مسیر قطع ریشه های تروریسم در دو کشور ادامه خواهد داد.
پاکستان از حدود 35 روز پیش، در اقدامی یکجانبه، گذرگاه های مرزی تورخم و چمن بین این کشور و افغانستان را مسدود کرد و دلیل آن را کنترل بیشتر بر تردد شبه نظامیان و تروریست ها از داخل خاک افغانستان به پاکستان اعلام کرد.
مسدود شدن این گذرگاه های مرزی پس از وقوع چند حمله تروریستی پی در پی در پاکستان از جمله حمله به یک زیارتگاه در ایالت سند رخ داد که بیش از 80 کشته برجای گذاشت.
روز چهارشنبه گذشته سرتاج عزیز مشاور نخست وزیر پاکستان در امور خارجه و حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان ملاقاتی در لندن انجام دادند و گویا توافقاتی در آن ملاقات برای بازگشایی گذرگاه های مرزی انجام شده بود.
آساق**1723 - انتشار دهنده: محمدرضا منافی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال