روسیه از تجاوزهای هوایی رژِیم صهیونیستی به سوریه ابراز نگرانی کرد

مسکو - ایرنا - میخائیل بوگدانف معاون وزارت امور خارجه و نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه نسبت به پیامدهای تجاوز هواپیماهای رژیم صهیونیستی به سوریه ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایرنا، بوگدانف که هری کورن سفیر رژیم صهیونیستی را روز جمعه و چند ساعت پس از تجاوز هواپیماهای این رژیم به سوریه، احضار کرده بود، امروز (دوشنبه) مسائل مطرح شده در این نشست را بیان کرد.
خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از سخنان وی نوشت: وزارت خارجه روسیه مراتب نگرانی خود را از این حادثه به آگاهی طرف اسرائیلی رساند.
وی افزود: کانال ویژه ای برای جلوگیری (از بروز حوادث) داریم و می خواهیم این کانال موثرتر باشد و «سوءتفاهم» پیش نیاید.
آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز بعد از هدف قرار گرفتن یک جنگنده متجاوز این رژیم، تهدید کرده است: اسرائیل پدافند هوایی سوریه را نابود می کند.
وی دیروز (یکشنبه) گفت: در باره شلیک مجدد به هواپیماهایمان به سوریه هشدار می دهیم و در صورت تکرار شلیک، پدافند هوایی این کشور را نابود خواهیم کرد.
جنگنده های صهیونیستی روز جمعه با نقض حریم هوایی سوریه از طریق خاک لبنان در منطقه البریج یکی از مراکز نظامی را در مسیر تدمر در ریف شرقی حمص هدف قرار دادند که بر اساس بیانیه ارتش سوریه، پس از مواجه شدن با پدافند هوایی یکی از آنها در منطقه اشغالی سرنگون شد.
فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در این بیانیه بر عزم و اراده مقابله با هر گونه تجاوز صهیونیستی به خاک این کشور تاکید و اعلام کرد که در صورت تکرار این اقدام ها با تمامی وسایل و توان پاسخ مستقیم داده می شود.
هواپیماهای رژیم صهیونیستی بیشتر همزمان با پیشروی نیروهای سوری به مواضع تروریست های مورد حمایت چند کشور غربی-عربی، پایگاههای ارتش سوریه را هدف قرار می دهند.
اروپام 391** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال