سفر امیر کویت به آنکارا برای بررسی پرونده سوریه

تهران – ایرنا – شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت روز دوشنبه در صدر هیئتی برای دیدار و گفت و گو با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در باره پرونده های سوریه و عراق، راهی آنکارا می شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سران 2 کشور در این دیدار، علاوه بر مذاکره در باره اوضاع سوریه و عراق، راه های توسعه همکاری مشترک در حوزه های اقتصادی و سیاسی را بررسی می کنند.
به گفته مراد تامیر سفیر ترکیه در کویت، در جریان سفر شیخ صباح به آنکارا، توافقنامه همکاری در باره حمایت از پناهندگان سوری و ارائه تسهیلات به آنها امضا خواهد شد.
تامیر افزود: موضوع سوریه از مهم ترین محورهای مذاکرات امیر کویت و رئیس جمهوری ترکیه است و در زمینه تلاش هایی که برای حل و فصل این بحران، صورت می گیرد، رایزنی به عمل می آید.
امیر کویت را در این سفر هیئتی از مسئولان ارشد کویتی از جمله وزیر امور خارجه، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع، وزیر دارایی و شماری از مسئولان وزارت امور خارجه و هیئتی از خبرنگاران و مسئولان امنیتی، همراهی می‌کنند.
به عقیده کارشناسان، آنکارا برای حل بحران‌های مالی و سیاسی خود ناچار به نزدیک شدن به کشورهای ثروتمند عرب حوزه خلیج ‌فارس است؛ چراکه چالش با اروپا و گسترش اقدامات تروریستی، ضربات مهلکی بر اقتصاد این کشور وارد آورده و بحران‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف سیاسی - اقتصادی این کشور، ایجاد کرده است.
کویت و ترکیه دارای سطح گسترده ای از مبادلات تجاری هستند و تجار بزرگ کویت، میلیاردها دلار در بخش بانکی و عمرانی ترکیه سرمایه گذاری کرده اند.
موسسه مالی اعتباری 'بیت التمویل الکویتی' از مهم ترین مؤسسات مالی اعتباری کویت با سرمایه های کلان به شمار می رود که مبالغ زیادی در اقتصاد ترکیه، سرمایه گذاری کرده است.
خاورم**320**1486**ناشر: محسن شریفی**

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال