کد خبر: 82469845 (5892737) | تاریخ خبر: 30/12/1395 | ساعت: 13:25|
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

سخنگوی نظامی کتائب حزب الله عراق در گفت وگو با ایرنا:

درصورت ترک نکردن خاک عراق/سلاح مقاومت بعداز داعش آمریکا را هدف می گیرد

بغداد- ایرنا - سخنگوی نظامی کتائب حزب الله عراق گفت که اگر بعد از پایان بخشیدن به گروه تروریستی داعش، نیروهای آمریکایی نخواهند اراضی عراق را ترک کنند، لوله های سلاح مقاومت اسلامی در عراق متوجه آنها می شود.

'جعفر الحسینی' روز دوشنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا گفت که چالش امروز مردم عراق، گروه تروریستی داعش نیست بلکه نیروهای آمریکایی موجود در اراضی عراق هستند و اگر نخواهند بعد از پایان داعش، اراضی عراق را ترک کنند، لوله های سلاح گروه های مقاومت اسلامی در عراق، به سوی آنها نشانه می رود.
وی تاکید کرد که حضور آمریکایی ها در عراق از روز اول که ائتلاف بین المللی مورد ادعایی آنها برای مبارزه با داعش تشکیل شد، کاملا آشکار بود زیرا این ائتلاف بیش از اینکه برای مبارزه با داعش باشد برای حفاظت از آن شکل گرفت.
الحسینی گفت که آمریکایی ها این روزها فعالیت خود را در عراق چه از طریق مشاوران نظامی خود و چه پروازهای هوایی بیشتر کرده و می خواهند در جنگ با داعش، فضای بیشتری پیدا کنند و به این ترتیب شانس بیشتری برای حمایت از این گروه تروریستی بیابند.
سخنگوی نظامی کتائب حزب الله عراق افزود که آمریکایی ها تصور می کنند هرچه فضای بیشتری را در این جنگ پیدا کنند، عراقی ها فضای خود را محدودتر خواهند کرد و در این صورت، شرایط برای پیشبرد سیاست هایشان طبق آنچه می خواهند مهیا می شود.
جعفر الحسینی یادآور شد که چالش عراقی ها درحال حاضر فقط داعش نیست بلکه نیروهای آمریکایی نیز هست زیرا داعش و آمریکایی ها دو روی یک سکه هستند و حضور امریکایی ها در موصل برای پایان بخشیدن به داعش نیست بلکه برای تثبیت حضور خود آنها در منطقه بعد از داعش است.
وی گفت که آمریکایی ها می خواهند بعد از خروج داعش، جای پایی در مناطق موصل، صلاح الدین و الانبار پیدا کنند و این چیزی است که به دقت آن را دنبال می کنیم.
سخنگوی نظامی کتائب حزب الله عراق گفت که حضور آمریکایی ها در این مناطق، خطرناکتر از داعش خواهد بود زیرا طرح های آمریکا در عراق تمام شدنی نیست و شیوه های اجرایی این طرح ها هر از چندی تغییر می کند.
الحسینی گفت که این روزها درحالی که درگیر جنگ با گروه تروریستی داعش هستیم درعین حال یک چشم هم به مرحله بعد از داعش داریم و در صورتی که آمریکایی ها نخواهند اراضی عراق را ترک کنند، لوله های سلاح های مقاومت علیه آمریکایی ها نشانه خواهد رفت.
وی ادامه داد که از روز اول حمایت آمریکایی ها از داعش، آشکارا برای افشای طرح آمریکایی ها تلاش کردیم و به صراحت گفتیم که داعش یکی از ابزارهای طرح آمریکا در عراق و سوریه است اما زمانی این حقیقت برای جهان آشکار شد که نیروهای مقاومت اسلامی و الحشدالشعبی به مقابله با طرح آمریکایی رفتند و داعش در آستانه نابودی قرار گرفت.
الحسینی تاکید کرد که قدرت داعشی که آمریکایی ها برای سلطه برای اراضی عراق و سوریه به آن تکیه کرده بودند، در آستانه نابودی است و برای همین مجدد آمده اند تا در برابر جهان این گونه وانمود کنند که آنها داعش را از بین برده اند در حالی که داعش ساخته و پرداخته آنها و با حمایت آنها بود که مساحت های بزرگی از اراضی عراق را اشغال کردند.
سخنگوی نظامی کتائب حزب الله گفت که آمریکایی ها بعد از ناکام ماندن طرح هایشان، اکنون آمده اند تا بار دیگر جهان را فریب دهند و خود را شرکای جنگ با داعش معرفی کنند و این چیز تازه ای نیست زیرا همین ها بودند که القاعده را در افغانستان و جاهای دیگر ایجاد کردند.
جعفر الحسینی افزود که حتی در عراق وقتی از تروریسم و جنگ مذهبی سخن گفته می شود، آمریکایی ها در پس آن قرار دارند و آنها در فتنه انگیزی ها و تربیت عناصر جنایتکار نقش داشته و سپس بعد از مدتی برای نابودی این گروه های تروریستی وارد عمل می شوند تا خود را نیروی ضد تروریستی معرفی کنند.
الحسینی تاکید کرد که ادله و مدارک بسیاری وجود دارند که ثابت می کنند که داعش را آمریکایی ها ساخته اند که این ادله و مدارک فقط منحصر به اعترافات خود آنها نمی شود.
وی افزود که تلاش آمریکایی ها برای مشارکت در عملیات نابودی داعش، بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و می خواهند چهره خود را در برابر انظار عمومی جهان، زیبا جلوه دهند گرچه زشتی صورت آنها برای جامعه جهانی در حمایت از داعش و تروریسم آشکار شده است.
خاورم *4*353*1770*1392**انتشار : ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده: *  
پست الکترونیک:
نظر:
ارسال یادداشت:
 
کد امنیتی
ارسال