پاکسازی تمام مناطق اشغالی تروریست ها در شرق پایتخت سوریه

دمشق - ایرنا - ارتش و نیروهای مسلح سوریه همه بخش های شمالی محله جوبر در شرق دمشق پایتخت را که تروریست های النصره به آن نفوذ کرده بودند، پاکسازی کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، یک منبع آگاه نظامی این کشور روز دوشنبه اعلام کرد: یگان های ارتش همه بخش های اطراف منطقه کارخانجات در شمال جوبر را که توسط تروریست های جبهه النصره اشغال شده بود، آزاد کرده اند.
وی افزود: همه تروریست های نفوذ کرده به این نقاط به هلاکت رسیدند، تجهیزات آن ها نابود شد و اوضاع به حالت عادی بازگشت.
این منبع نظامی اضافه کرد: دراین عملیات، همه نقاطی که تروریست های النصره و گروه های وابسته از آنجا یورش خود را آغاز کرده بودند، هدف قرار گرفت و شمار زیادی از تروریست ها و سرکردگان آنها به هلاکت رسیدند.
گروه تروریستی النصره و گروه های هم پیمان، صبح یکشنبه با هجوم از دو محور به مواضع نیروهای ارتش سوریه در برخی نقاط شرق دمشق پایتخت سوریه، بخش هایی از آن را اشغال کردند.
هجوم نخست با انفجار یک خودروی بمب گذاری شده از سمت میدان عباسیین آغاز شد و ارتش سوریه دومین خودروی بمب گذاری شده را قبل از رسیدن به هدف، منهدم کرد.
هجوم دوم از محور جوبر - قابون از سمت کارخانه های ریسندگی صورت گرفت که تروریست ها با انفجار سومین خودروی بمب گذاری شده، به برخی بخش ها نفوذ کردند.
اما ارتش و نیروهای مسلح سوریه، پیشروی تروریست ها را متوقف کرده و مناطق اشغال شده را بازپس گرفتند.
پس از این حمله و انفجار خودروهای انتحاری، درگیری با انواع سلاح های سبک و سنگین و توپخانه میان دو طرف آغاز شد.
تروریست های مسلح همزمان با این حمله، محله های مهاجرین، باب توما، التجاره و عباسیین را هدف گلوله های خمپاره قرار دادند.
هنوز اطلاعاتی از شمار تلفات و زخمی های احتمالی این هجوم و حمله خمپاره ای منتشر نشده است.
نیروهای امنیتی سوریه، خیابان های فارس الخوری، میدان عباسیین و اتوبان الفیحاء به منظور حفظ سلامتی و ایمنی شهروندان، مسدود کرده و از آمد و شد در آنها جلوگیری می کنند.
خاورم**6116**1486**ناشر: محسن شریفی**

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال