نه به زباله؛

جهانگیر الماسی: پویش 'نه به زباله' به 'آری به پاکی و طبیعت' تغییر کند

شهرری ـ ایرنا ـ پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: در جامعه معمولا مقابل 'نه' جبهه گرفته می شود برهمین اساس پیشنهاد می کنم که بهتر است به جای نگاه سلبی نگاه ایجابی داشته باشیم و این پویش را به 'آری به پاکی و طبیعت' تغییر دهیم.

جهانگیر الماسی شنبه شب در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه این پویش بسیار ارزشمند و ماندگار است افزود: سعی کنیم با گفتن آری نگاه ها را به این پویش جلب و تلاش کنیم تا مردم را در این مسیر با خود همراه سازیم.
وی اظهار کرد: در آموزه های دینی نیز ابتدا امر به معروف مطرح شده و سپس نهی از منکر می آید و این نشان دهنده این است که نگرش باید به مسائل ایجابی و نه سلبی باشد.
الماسی خاطرنشان کرد: نه گفتن از نظر روانشناختی نیز ایجاد عکس العمل کرده و ممکن است همراهی با این پویش کمتر شود و بخصوص این مقوله در مسائل اجتماعی از جمله رعایت بهداشت و توجه به زیست محیط اهمیت بیشتری می یابد.
وی با بیان اینکه باید نگاه مثبت به مسائل داشت و از برجسته کردن ابعاد منفی پرهیز کرد ، افزود: اگر نگاه اصلاحی به مسائل داشته باشیم بسیاری از مشکلات حل شده و منجر به سوء تفاهم و مقاومت نمی شود.
الماسی با بیان اینکه کار ایرنا خوب و پسندیده است ، خاطرنشان کرد : مردم باید برای زیست جمعی ارزش قائل باشند و تلاش کنند تا با حفظ محیط زیست خود زمین را پاک نگه داشته و به نسل های پس از خود تحویل دهند.
وی گفت: نسل های آینده نیز نسبت به این زمین و پاکی آن حق دارند همانطور که ما نیز انتظاراتی از گذشتگان داشتیم و اگر برآورده نمی شد جفا در حق ما بود.
6139
شبد ** خبرنگار : محمد بیدارمنش ** انتشار دهنده : اسماعیل جهانبخش

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال