هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

امان و تلاش برای نزدیک شدن به دمشق

تهران - ایرنا مشرق نیوز در یادداشتی آورده است:شخصیت‌های مهم اردن در حال ارتباط دوباره با سوریه از طریق کرملین هستند. عبدالله دوم، پادشاه اردن، در مراحل اولیه نزدیکی دوباره به کرملین برای برقراری روابط جدید با بشار اسد، رهبر سوریه، از روسیه کمک می‌گیرد.

در یادداشت مشرق نیوز آمده است:جنگ علیه داعش توجیه این رویکرد جدید اردن است که از حمایت کرملین و نیز به صورت تلویحی، حمایت کاخ سفید برخوردار است. عبدالله دوم اولین رهبر یک دولت عرب بود که در پایان ژانویه با دونالد ترامپ در واشنگتن دیدار کرد.

ژنرال محمود فریحات، فرمانده نیروهای نظامی اردن که تا این اواخر فرماندهی نیروهای مستقر در مرز سوریه را بر عهده داشت، اخیراً تماس مستقیمی با ماهر الاسد داشته تا مشخص سازند که همکاری‌شان به چه شکلی خواهد بود. برادر رئیس‌جمهور سوریه هدایت قرارگاه فرماندهی نظامی سوریه را از زمان آغاز مناقشه بر عهده داشته و یکی از حامیان اصلی مسکو در سوریه برای عملیات نظامی و دستیابی به یک راه‌حل سیاسی برای مناقشه، بوده است.

رئیس دستگاه اطلاعات، علی مملوک، ریاست قدرتمند اداره امنیت ملی که بسیار مورد تمجید مسکو است، در قلب همکاری جدید سوری - اردنی قرار دارد. مملوک از ماه دسامبر چهار سفر مخفیانه به امان داشته تا نزدیکی دوباره را تحکیم بخشد. وی همچنین به مدت چندین هفته با فیصل الشوبکی، رئیس اداره کل اطلاعات (GID) اردن همکاری کرده است

*منبع:مشرق نیوز/28 اسفند 95
*اول*انتشاردهنده:علیرضا فرجی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال