ایرنا تجربه‌های حرفه‌ای خود را در اختیار روزنامه‌نگاران عمانی می‌گذارد

تهران – ایرنا – مدیرعامل ایرنا و مدیران ارشد چند رسانه عمانی روز سه‌شنبه در زمینه توسعه همکاری‌ها و انتقال تجربه‌های خبرگزاری جمهوری اسلامی به رسانه‌های عمانی، تبادل نظر کردند.

'محمد خدادی' مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) روز سه‌شنبه در دیدار با هیات رسانه‌ایِ عمان، از صلح‌طلبیِ مسقط ابراز خرسندی و تاکید کرد که عمان برای ایران دارای اهمیت و ارزش فراوان است و به همین دلیل، تبادل مستقیم اخبار میان دو کشور باید توسعه یابد.
'قیس بن ابراهیم الفارسی' سردبیر ارشد خبرگزاری عمان نیز با اشاره به روابط خوب تهران و مسقط، گفت: این احساسِ نزدیکی، دوطرفه است و ما از موضع و دیدگاه شما درباره دولت عمان تشکر می‌کنیم.
مدیرعامل ایرنا در این دیدار، فعالیت‌های خبرگزاری جمهوری اسلامی را برای هیات رسانه‌ای عمان شرح داد و تاکید کرد که با توجه به تغییرات فضای خبررسانی در عصر حاضر، محصولات خبری نیز باید به صورت متنوع و هماهنگ با نیازهای مخاطبان تولید و منتشر شود.
خدادی گفت: ایرنا در راستای تنوع در محصولات، خبرها را علاوه بر شیوه‌های سنتی، به صورت داده‌نما، پویاگرافیک (گرافیک متحرک)، پیامک، پیام در شبکه‌های اجتماعی، گزارش تصویری و فیلم‌های خبری نیز تهیه و منتشر می‌کند.
وی افزود: خبرگزاری جمهوری اسلامی در بخش گزارش‌های مکتوب هم به تولید با استفاده از سبک‌ها و روش‌های متنوع پایبند است.
محمد خدادی در پاسخ به درخواست هیات رسانه‌ای عمان برای آموزش روزنامه‌نگاران آن کشور، از این پیشنهاد استقبال کرد و گفت: ایرنا، هم برای آموزش خبرنگاران و هم برای انتقال تجربه‌های بخش فنی خود، آمادگی دارد.
سردبیران و روزنامه‌نگاران خبرگزاری عمان، روزنامه عربی‌زبان عمان، خبرنگاران رادیو و تلویزیون این کشور و روزنامه ‌انگلیسی‌زبان 'عمان آبزرور' پس از این دیدار، از اتاق خبر ایرنا بازدید کردند و با مراحل تنظیم و انتشار خبر در این خبرگزاری آشنا شدند.
هیات رسانه‌ای عمان همچنین با حضور در بخش چندرسانه‌ای ایرنا، از مراحل ویرایش محصولاتِ چندرسانه‌ای و آرشیو غنی عکس‌های ایرنا بازدید کردند.
این هیات سپس برای بازدید از موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران، به ساختمان این موسسه رفتند.
هیات رسانه‌ای عمان، به دعوت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای آشنایی با ایران و رایزنی با مدیران رسانه‌ای کشورمان به تهران آمده‌ است.
خاورم**9163**1144
خبرنگار: زمان رضاخانی* انتشار دهنده: علیرضا جباری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال