مدیرعامل ایرنا: زن ایرانی خود را در تعالی جامعه اثبات کرد

تهران - ایرنا - مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: زن ایرانی با مشارکت فعال درهمه عرصه ها، خود را در تعالی جامعه اثبات کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، محمد خدادی عصر شنبه در آیین گشایش نمایشگاه عکس زنان ایران، در برج میلاد که با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری برگزار شد، افزود: زن ایرانی در همه عرصه ها اثبات کرد که خواستن توانستن است و همه ما پرورش یافته دست یک زن به عنوان مادر ایرانی هستیم.
وی با بیان اینکه زن ایرانی واژه ای است که بار مفهومی خود را دارد، اظهارکرد: وقتی کلمه زن ایرانی به گوش هر کسی برسد، دریایی از مفاهیم و جلوه زندگی در ذهنش نقش می بندد.
خدادی ادامه داد: زن ایرانی مظهر جلوه های خداوندی است؛ از مادرانی که فرزند خود را در راه خدا هدیه کردند گرفته تا زنانی که در عرصه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور مشارکت دارند.
مدیرعامل ایرنا با بیان تفاوت زن ایرانی با دیگر زنان گفت: شاید تفاوت زن ایرانی با زنان دیگر این باشد که هم کار می کند و در عرصه های مختلف جامعه فعالانه حضور دارد و همزمان فرزندان خوبی برای جامعه تربیت می کند.
خدادی اظهارکرد: در محیط کار هم اثبات شده تفاوتی بین زن و مرد ایرانی وجود ندارد که خبرگزاری ایرنا نمونه ای از این محیط کار است.
وی ادامه داد: با وجود همه خطرپذیری ها در کار خبری، اهمیت ویژه ای که این کار دارد و اینکه خبرنگار به عنوان مطلع ترین فرد در قبال هر آنچه در هر جا اتفاق می افتد، مسئول است اما حساس ترین سمت ها در ایرنا در اختیار زنان است.
خدادی همه اینها را بی معنا دانستن جنسیت در عرصه مشارکت ها و همچنین مهم بودن توانایی عنوان کرد و گفت: این نشان می دهد جنسیت معنا ندارد بلکه توانایی است که اهمیت دارد.
نمایشگاه مشترک عکس معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با عنوان «زنان ایران»، امروز شنبه به مناسبت هفته زن در محل برج میلاد گشایش یافت.
برگزاری نمایشگاه زنان ایران با ایام خجسته دیگری همچون روز تکریم مادران و همسران شهدا، بزرگداشت شاعره بزرگ ایرانی «پروین اعتصامی» و فرا رسیدن نوروز باستانی و آغاز رویش و زنده شدن زمین تقارن یافته است.
در این نمایشگاه با ارائه 80 قطعه عکس حاصل تلاش حرفه ای عکاسان سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی به حضور و توانمندی بانوان ایران در فعالیت های گوناگون جامعه توجه شده است تا از این مسیر، روایتی از نقش آفرینی آنان در عرصه های مختلف ارائه شود.
این نمایشگاه از امروز(21 اسفند 95) به مدت یک هفته در گالری برج میلاد برای بازدید عموم دایر خواهد بود.
اجتمام*1724*٧٣٢٩
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد**انتشار: حسین فتح الهی

*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال