پایان رقابت های لیگ برتر فوتسال در سال 95 و عنوان خانم گلی برای سارا شیربیگی

تهران - ایرنا -دوازدهمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتسال زنان کشور که 26 شهریورماه سال جاری کار خود را با 14 تیم آغاز کرد، روز جمعه (20 اسفند ماه) با 12 تیم و قهرمانی تیم ملی حفاری اهواز و خانم گلی سارا شیربیگی به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا ،این رقابت با حضور تیم های ملی حفاری اهواز ، دانشگاه آزاد، پالایش نفت آبادان ، می رشت سپید رود، کارا شیراز ، سایپا تهران ،‌استقلال ساری ، شهرداری رشت ، دختران کویر کرمان ،‌بازرگانی امیر نوشهر ، سپاهان اصفهان ،‌البرز شهرداری زنجان ، شهرداری تبریز و بانوان تبریز آغاز شد اما پس از چند هفته تیم های شهرداری و بانوان تبریز به دلیل مشکلات عدیده از جمله کمبود اعتبار منحل شدند و رقابت ها با 12 تیم ادامه یافت.
تیم ملی حفاری اهواز با اختلاف چهار امتیاز با تیم دوم جدول، دانشگاه آزاد توانست عنوان قهرمانی این فصل را به خود اختصاص داده و پس از یک وقفه یکساله، برای بار چهام عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت کرده و جام را به خانه ببرد.
بازیکنان ملی حفاری اهواز با 19 برد از مجموع 20 بازی انجام شده و 57 امتیاز جام قهرمانی را بالای سر بردند.
تیم های دانشگاه آزاد با 53 امتیاز و پالایش نفت آبادان با 49 امتیاز رده دوم و سوم جدول را به خود اختصاص دادند.
براساس این گزارش سارا شیربیگی با 61 گل زده از تیم می رشت سپید رود ( تیم چهارم جدول رده بندی) عنوان خانم گلی این دوره از رقابت ها را بدست آورد و فرزانه توسلی ملی پوش فوتسال تیم دانشگاه آزاد عنوان بهترین دروازه بان را به خود اختصاص داد.
تیم سپاهان اصفهان نیز در این دوره از رقابت های لیگ برتر به عنوان اخلاقی ترین تیم توانست کاپ اخلاق را بالای سرببرد.
مراسم تقدیر از قهرمان لیگ برتر عصر جمعه با حضور لیلا صوفی زاده نایب رئیس زنان فدراسیون فوتبال ، شهرزاد نصیری مسئولان مسابقات فوتسال زنان فدراسیون و فعالان حوزه فوتبال زنان برگزار شد.
شهرزاد نصیری درخصوص این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت:‌رقابت های این فصل نسبت به فصل گذشته رشد چشمگیری داشت به گونه ای که جز دو تیم پایین جدول ، سایر تیم ها بازی های نزدیکی داشته و نتیجه دیدارهایشان غیر قابل پیش بینی بود.
وی درخصوص افزایش اعتراضات کادر فنی و بازیکنان به داوری بازی ها نیز گفت: در همه جای دنیا هر قدر سطح رقابت های لیگ و حساسیت آن ها بالا می رود ، اعتراض به داوری ها نیز افزایش می یابد و افزایش اعتراضات به داوری در لیگ برتر فوتسال زنان نیز متفاوت با شرایط سایر لیگ های جهان نیست.
نصیری داوران فوتسال زنان را بسیار توانمند خواند که با مطالعه و شرکت در دوره های آموزشی ، دانش خود را به روز می کنند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828** 1701
خبرنگار : خدیجه روزبهانی* انتشار دهنده: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال