کتاب خبرنگار ایرنا به عنوان 'نوشتن در روزنامه نگاری' منتشر شد

سنندج- ایرنا- کتاب 'ابراهیم محمدحسینی' خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در کردستان با عنوان ' نوشتن در روزنامه نگاری' منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این کتاب دارای مقدمه و 18 مقاله آموزشی و کاربردی در حوزه روزنامه نگاری و خبرنگاری بوده که نویسنده آنها را از زبان کُردی به فارسی ترجمه کرده است.
مقالات ترجمه شده در این کتاب از نویسندگان و روزنامه نگاران برجسته ای از جمله کاروان علی قادر، فرمان عبدالرحمان، ساقی بارزانی، فروق علی عمر، دانا حبیب کرکوکی و فاروق محمد ابوزید هستند.
انواع منبع خبری، جانبداری در روزنامه نگاری، مقاله نویسی در روزنامه نگاری و مطبوعات، ستون نویسی، سرمقاله نویسی، شگردهای مصاحبه با شخصیت ها، نظرخواهی نویسی، ساختار گزارش و انواع آن، گزارش نویسی، گزارش تحقیقی، اطلاع رسانی بحران، خصوصیات مطبوعات محافظه کار، عامه پسند، میانه رو و بین المللی، روزنامه نگاری در کردستان عراق، موانع رسانه های آزاد و اخلاق و تبلیغات موضوع های این کتاب هستند.
مقدمه این کتاب، با عنوان 'آموزش روزنامه نگاری نیاز امروز و فردای ما' توسط فریبرز بیات از همکاران بخش آموزشی مرکز آموزش و پژوهش روزنامه همشهری نوشته شده است.
مباحث و مقالات این کتاب که بیشتر نگاه تجربی و کاربردی دارد، می تواند در ارتقای دانش و مهارت های روزنامه نگاری دانشجویان و علاقه مندان به عرصه روزنامه نگاری بسیار مفید و راهگشا باشد.
این کتاب که نخستین اثر این خبرنگار است در 133 صفحه توسط انتشارات 'ئه وین' مریوان چاپ شده است.
ابراهیم محمدحسینی، خبرنگار ایرنای کردستان در شهرستان سقز دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی است.
سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.
7249/ 1042**خبرنگار: ابراهیم محمدحسینی/**انتشار دهنده:‌فاطمه نوری جهانگرد

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال