دولت به وزیر اقتصاد برای صدور ضمانت‌نامه تسهیلات مالی خارجی اجازه داد

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری تصویبنامه هیات وزیران درباره مجوز به وزیر امور اقتصادی و دارایی برای صدور ضمانت‌نامه تسهیلات مالی را جهت اجرا به دستگاه های ذیربط ابلاغ کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، متن مصوبه هیات‌وزیران به شرح زیر است:
1- در مواردی که استفاده از تسهیلات مالی خارجی با مجوز قانونی منوط به تضمین دولت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر بازپرداخت اصل و هزینه‏های تسهیلات مالی اخذشده از منابع بانک‏های کارگزار خارجی، موسسات بیمه صادراتی، کمک‏های توسعه‏ای رسمی و اعتبارات بانک‏ها و موسسات توسعه‏ای بین‏المللی می‏باشد، وزیر امور اقتصادی و دارایی با تصویب هیات‌وزیران مجاز است به نمایندگی از طرف دولت ضمانت‏نامه‏های کلی و یا اختصاصی موردنیاز را صادر نماید.
2- ضمانت‌نامه‌های یادشده برای تامین مالی خارجی طرح‌هایی صادر می‌گردد که مطابق قوانین و مقررات جاری دارای مجوز شورای اقتصاد بوده و تضامین لازم ازجمله تضمین سازمان برنامه‌ و بودجه کشور و موافقت‌نامه ماده (62) قانون محاسبات عمومی کشور(برای طرح‌های دولتی) و تودیع وثایق مناسب و کافی به تایید بانک‏های عامل مربوط(برای طرح‌های غیردولتی) را اخذ نموده باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، اسحاق جهانگیری این مصوبه را برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه‌وبودجه کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.
سیام ** 9314**1429
تنظیم: داود توسلی**انتشار:محسن طاهرزاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال