راهبردهای جدید فدراسیون دوومیدانی برای پیشرفت در این ورزش پایه

تهران - ایرنا - رئیس فدراسیون دو و میدانی روز یکشنبه از راهبردهای جدید فدراسیون برای موفقیت ورزشکاران ایرانی در رقابت های بین المللی پیش رو خبر داد و گفت: فدراسیون دوومیدانی در تداوم همکاری با مربیان خارجی در صورتی که ورزشکاران عملکرد مطلوبی داشته باشند، مشکلی ندارد.

«مجید کیهانی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ادامه همکاری مربی مجارستانی پرتاب دیسک با فدراسیون به عملکرد پرتاب گران ایرانی در مسابقات پیش رو بستگی دارد.
«فازه کاش» مربی مجارستانی پرتاب کنندگان دیسک ایران، ‌قهرمان پرتاب دیسک در المپیک 2008 پکن بود. او مربی قهرمانان دیسک و چکش المپیک بعد از خودش نیز بوده است. همچنین در طول دوره فعالیت حرفه ای در ورزش چندین مدال از مسابقات بین المللی در اروپا کسب کرده است.
این مربی چهارشنبه گذشته برای مذاکره با مسئولان فدراسیون دو و میدانی به ایران آمد. وی در نهایت با فدراسیون به توافق رسید تا مربیگری براداران صمیمی را به عهده بگیرد.
«کیهانی» با بیان اینکه «قرارداد مربی مجارستانی برادران صمیمی تا مسابقات قهرمانی آسیا در اردیبهشت ماه سال آینده است»، گفت: ادامه همکاری با این مربی به عملکرد پرتاب گران ایرانی در مسابقات پیش رو بستگی دارد.
وی گفت: فدراسیون دو و میدانی برای آماده سازی ورزشکاران در ماده های مختلف و کسب نتایج مطلوب در مسابقات مختلف، تغییراتی را در کادر فنی تیم های ملی ایجاد و انتظارات جدیدی را از نماینده های ایران در مسابقات مختلف باز تعریف و بدنبال کسب موفقیت در این رشته ورزشی پر مدال است.
رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت: اگر پرتاب گران ایران انتظارات را برآورده کنند، فدراسیون مشکلی برای تمدید قرارداد با این مربی مجارستانی ندارد.
کیهانی با بیان اینکه «این مربی علاوه بر آموزش براداران صمیمی، از نزدیک فعالیت یک نوجوان پرتاب کننده دیسک و مربی ایرانی اش را زیر نظر خواهد داشت»، گفت: محمود صمیمی سابقه همکاری با این مربی را دارد و با او سهمیه المپیک ریو را کسب کرده است.
وی در باره انتظارات فدراسیون از این مربی گفت: درحال حاضر براداران صمیمی میانگین پرتاب هایشان حول و حوش 65 متر است، در قدم نخست انتظار داریم این رکود تثبیت شده و در گام بعدی آنان بتوانند آن را افزایش دهند.
رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت: «فازه کاش» از امروز تمرینات آماده سازی برادران صمیمی را در اصفهان زیر نظر گرفته است و منتظر کسب نتایج این دو پرتابگر در مسابقات پیش رو هستیم.
کیهانی در پاسخ به سئوالی در خصوص برنامه فدراسیون برای سایر ورزشکاران گفت: در حال حاضر «احسان حدادی» با «هادی سپهرزاد» تمرینات آماده سازی خود را دنبال می کند، «حسن تفیتان» نیز با «اونتان گای»‌ تمرین می کند و در نظر داریم برای سایر ورزشکاران نیز در صورت نیاز با مربیان جدید وارد مذاکره شویم.
وی در خصوص وضعیت دوندگان زن ایران گفت: به فکر استخدام مربیان مناسب برای بانوان دونده هستیم که البته هنوز نتایج بررسی ها نهایی نشده است.
رئیس فدراسیون دو ومیدانی در خصوص شمار دو و میدانی کاران ایران در بازی های کشورهای اسلامی گفت:‌ سهمیه فدراسیون دو ومیدانی پنج ورزشکار خانم و پنج ورزشکار مرد است. البته درخواست افزایش شمار سهیمه ورزشکاران را به وزارت ورزش و جوانان داده ایم، اما هنوز در مورد آن تصمیم گیری نشده است.
کیهانی گفت: تلاش می کنیم موافقت وزارت ورزش و جوانان را برای اعزام 15 تا 17 ورزشکار به بازی های کشورهای اسلامی در جمهوری آذربایجان را بگیریم.
'برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.'
ورزشی.**9144 خبرنگار:سعید قهرمانی انتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال