رفع مشکل نرم افزار مدیریت کتابخانه‌های مشارکتی و مستقل

تهران- ایرنا- مدیرکل توسعه کتابخانه‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: قفل نرم‌افزار مدیریت کتابخانه به کتابخانه های مشارکتی و مستقل تحویل شد.

به گزارش ایرنا از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، محمد ربیع احمدخانی روز سه شنبه افزود: در حال حاضر بیش از 950 باب کتابخانه مشارکتی و مستقل در سطح کشور از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مجاز به فعالیت هستند.
وی ادامه داد: بر اساس شیوه‌نامه تأسیس کتابخانه‌های عمومی، نظارت بر ارائه خدمات کتابخانه‌های مشارکتی و مستقل و تأمین نرم‌افزار این کتابخانه‌ها از تعهدات نهاد است.
احمدخانی ادامه داد: ازآنجا که کتابخانه‌های مشارکتی و مستقل تاکنون به سامانه مدیریت کتابخانه‌ها (سامان) متصل نبوده‌اند، با هماهنگی انجام‌شده با معاونت‌های برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات و اداری و مالی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نرم‌افزار مدیریت کتابخانه در صورت درخواست مؤسسان کتابخانه‌های موردنظر در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: ازجمله محسنات وجود این نرم‌افزار در کتابخانه‌های مشارکتی و مستقل، می‌توان به ایجاد امکان مکانیزه شدن فعالیت کتابخانه‌های یادشده ، یکدست شدن اطلاعات و تسهیل در جمع‌آوری اطلاعات مربوط به عضویت و امانت کتاب در این کتابخانه‌ها اشاره کرد.
احمدخانی گفت: فرم تحویل قفل نرم‌افزار مدیریت به کتابخانه‌های یادشده تنظیم و به ادارات کل کتابخانه‌های عمومی استان‌ها ابلاغ می‌شود، پس از صدور مجوز فعالیت کتابخانه، ادارات کل کتابخانه‌های عمومی استان‌ها در صورت درخواست مؤسسان این کتابخانه‌ها به نرم‌افزار مدیریت کتابخانه و وجود قفل موردنظر در استان‌ها، نرم‌افزار یادشده را در اختیار آن‌ها قرار خواهند داد.
مدیرکل توسعه کتابخانه‌ها و مشارکت‌ها اظهار داشت: اداره کل توسعه کتابخانه‌ها و مشارکت‌ها برنامه‌ریزی اتصال کتابخانه‌های مشارکتی و مستقل حائز شرایط را به‌منظور اتصال به سامانه یکپارچه مدیریت کتابخانه‌های عمومی در دستور کار قرار داده تا این کتابخانه‌ها از خدمات این سامانه بهره‌مند شوند.
فراهنگ**1880* دریافت کننده: پروین اروجی * انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال