راه 20 روستای عنبرآباد بر اثر طغیان رودخانه بسته شد

جیرفت - ایرنا - فرماندار عنبرآباد گفت: راه 20 روستای دهستان امجز عنبرآباد بر اثر بارش های متوالی و طغیان رودخانه فصلی بسته شد.

محمد حجتی‌پور شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش باران که از روز دوشنبه هفته جاری در عنبرآباد آغاز شد، ادامه دارد و امروز بر اثر بارش شدید باران و طغیان رودخانه گمرکان راه ارتباطی 20 روستای دهستان امجز این شهرستان مسدود شد.
وی خاطرنشان کرد: اعضای ستاد بحران و دستگاه ها پیگیر بازگشایی این مسیر هستند و امیدواریم امشب این مسیرها بازگشایی شوند.
وی با بیان اینکه این روستاها در زمینه آب و برق هیچ مشکلی ندارند اظهار کرد: جمعیت این 20 روستا بیش از یکهزار نفر می باشد و با پیگیری های مستمر بزودی راه این روستاها باز می شود.
فرماندار عنبرآباد گفت: بارش باران در این شهرستان سبب طغیان رودخانه‌های فصلی، آبگرفتگی معابر، بسته شدن راه‌های روستایی دهستان امجز و تلف شدن هشت رأس گوسفند در روستای کنار زاغان شد.
وی ادامه داد: به دلیل مسدود شدن راه عشایر کنار زاغان و نداشتن علوفه این تعداد گوسفند تلف و حدود 50 میلیون ریال به دامداران این منطقه خسارت وارد شد.
وی گفت: ستاد بحران شهرستان عنبرآباد در حالت آماده باش است تا در صورت بروز هر گونه مشکل سریع اقدامات لازم را انجام دهد.
حجتی پور با اشاره به ادامه بارش باران در این شهرستان اظهار کرد: کشاورزان و دامداران از نزدیک شدن به رودخانه های فصلی خودداری کنند و با توجه به لغزنده بودن جاده ها رانندگان با احتیاط رانندگی کنند.
مرکز شهرستان عنبرآباد در فاصله 260 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز ** انتشار دهنده: رسول محمدحسنی
7450/3028

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال