استاندار گیلان:

مشکلی در تأمین انرژی مردم نداریم / ادامه تلاش ها برای برقراری برق هشت هزار خانوار گیلان

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: مردم نگران نباشند، مشکلی در تأمین مایحتاج و انرژی نداریم و عوامل دستگاه های مربوطه نیز در تلاش برای برقراری برق هشت هزار خانواری که برق آنان قطع شده، هستند.

به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی جمعه شب در حاشیه حضور در ستاد فرماندهی عملیات آتش نشانی رشت در جمع خبرنگاران بیان داشت: با وجود اینکه در مناطق مرکزی استان، بارش برف افزون بر 60 سانتیمتر گزارش شده و با توجه به تداوم بارش ها در مناطق مرکزی و شرقی استان، تا ساعاتی دیگر سامانه بارش زا از منطقه تالش و آستارا در غرب گیلان خارج می شود.
وی افزود: بر اساس پیش بینی هواشناسی، بارش برف تا سحرگاه فردا (شنبه) در مرکز و شرق استان ادامه دارد.
استاندار گیلان تصریح کرد: با این حال، مردم نگران نباشند چراکه نیروهای امدادی و خدماتی در کنار آنها حضور دارند و خوشبختانه مشکلی در بخش گاز نداشته ایم و سایر منابع انرژی همچون نفت، گازوئیل و بنزین به اندازه کافی وجود دارد.
نجفی با اشاره به وجود نارسایی های مقطعی در حوزه برق گیلان و قطعی برق حدود هشت هزار خانوار استان گفت: در کنار اکیپ های برق گیلان، اکیپ هایی از استان های دیگر برای کمک اعزام شده اند و در تلاش برای رفع مشکل قطعی برق هستند.
وی با یادآوری شکسته شدن بیش از 1800 پایه برق استان در برف نیمه بهمن ماه جاری افزود: در حال حاضر، قطعی های برق به طور عمده مربوط به ترانس هاست که اکیپ های عملیاتی اهتمام دارند هرچه سریع تر برق شهروندان را وصل کنند.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه بیشترین بارش برف تاکنون در رشت گزارش شده، اظهار کرد: تا زمان حاضر، تمامی ادارات بجز نهادها و دستگاه های امدادی و خدمات رسان این شهرستان برای فردا تعطیل است و در مورد تعطیلی ادارات سایر شهرستان های استان، تا ساعاتی دیگر تصمیم گیری و اطلاع رسانی می شود.
اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان نیز ظهر امروز (جمعه) در اطلاعیه ای اعلام کرد که به دلیل بارش برف و برودت هوا، فعالیت های آموزشی تمامی مدارس در همه مقاطع تحصیلی، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان برای فردا (شنبه 30 بهمن ماه) تعطیل است.
نقشه های هواشناسی نشان دهنده فعالیت سامانه ناپایدار در منطقه است که بر این اساس شرایط برای مه آلود بودن هوا، بارش برف و باران و وزش باد (گاهی شدید/ خیلی شدید) و کولاک برف مهیاست.
بتدریج از فردا (شنبه) این سامانه ناپایدار تضعیف شده و از سمت غرب استان کاهش ابر پیش بینی می شود و با صاف شدن آسمان، طی شنبه (بویژه شب) تا دوشنبه، وقوع یخبندان مورد انتظار است.
خبرنگار: مریم سلیمانی ** انتشاردهنده: کبیری
7296/2007

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال