بر اثر بارندگی؛

سقف هشت منزل مسکونی در جنوب کرمان تخریب شد

جیرفت - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر کهنوج گفت: بر اثر بارندگی های شدید در چند روز گذشته و ادامه فعالیت سامانه بارشی، سقف هشت منزل مسکونی در شهرستان های کهنوج و فاریاب تخریب شد، ولی خسارت جانی نداشته است.

محمود درویشی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اینکه بارش شدید باران موجب خوشحالی مردم شده است و شاید دغدغه مردم درباره خشکسالی و کمبود آب تا حدودی برطرف شده باشد اما ادامه و شدت بارش ها باعث بروز مشکلاتی شده است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که برای مردم پیش آمده است، فرو ریختن سقف و دیوارهای قدیمی و کاه گلی منازل است که البته قابل پیش بینی بود.
وی گفت: تاکنون سقف 6 منزل مسکونی در شهرستان کهنوج و 2 منزل هم در شهرستان فاریاب فرو ریخت و چهار منزل مسکونی در کهنوج به علت غیر قابل سکونت بودن تخلیه شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر کهنوج عنوان کرد: نیروهای امدادگر هلال احمر در منازل آسیب دیده حاضر شدند و چادر و نایلون در اختیار مردم گذاشتند.
وی افزود: همچنین در روستای چاه عبدل فاریاب 9 خانوار عشایر که در معرض سیلاب قرار داشتند به تجهیز چادر در مکانی دیگر اسکان داده شدند.
درویشی گفت: هم اکنون 2 اکیپ هفت نفره در شهرستان فاریاب و یک اکیپ هم در کهنوج در حال آماده باش به سر می برند تا در مواقع لازم به مردم این شهرستان ها امدادرسانی کنند.
نزدیک به 2دهه خشکسالی در استان کرمان باعث کاهش شدید منابع آبی در این منطقه شده است.
سامانه بارشی که از روز یکشنبه این هفته وارد استان کرمان شد همچنان در این استان فعال است. شدت بارش ها در برخی مناطق استان باعث آبگرفتگی، طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیلاب شده و خسارات مالی بر جا گذاشته است.
کهنوج با 43 هزار و 977 نفر جمعیت در 260 کیلومتری جنوب کرمان و شهرستان فاریاب هم در فاصله 332 کیلومتری مرکز استان واقع است.
خبرنگار: روح الله صائب*انتشار: عبدالله غفاری
6003*شبس*1613

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال