نصیرزاده: کنفدراسیون فوتبال آسیا درمورد طارمی مرتکب اشتباه شده است

تهران - ایرنا - عضو کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال،گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا درخصوص اعلام محرومیت مهدی طارمی مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس برای دیدار مقابل الهلال عربستان مرتکب اشتباه شده و این بازیکن به طور قطع برای حضور در این مسابقه با مشکلی روبه رو نیست.

هوشنگ نصیرزاده روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: در تاریخ 27 می 2015 با امضا جیمز مسئول دبیرخانه کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه ایی به دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران ارسال شده که باید با مهدی طارمی به دلیل دریافت 2 کارت زرد در یک مسابقه طبق بند 2 از پاراگراف 30 ماده 38 برخورد شود.
نصیرزاده ادامه داد: این ماده تا زمان ارسال نامه مذکور معتبر بوده و اشاره دارد، افرادی که در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا محروم می شوند این محرومیت به بازی های رسمی باشگاه های خودشان انتقال داده می شود که برهمین اساس مهدی طارمی نیز بازی پدیده را از دست داد.
عضو کمیته حقوق و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال،گفت: اما کنفدراسیون فوتبال آسیا در سال 2016 آیین نامه انضباطی خود را به روز رسانی کرد و دیگر آن ماده وجود ندارد و به این شکل اصلاح شده است که افرادی مانند مهدی طارمی که در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا محروم می شوند و پس از محرومیت آنها مسابقات به پایان می رسد این محرومیت در نخستین رقابت باشگاهی او در فوتبال قاره ایی که به طور رسمی برگزار می شود اعمال می شود.
نصیرزاده تصریح کرد: به عبارت بهتر محرومیت مهدی طارمی در دیدار باشگاهی اش اعمال شده اما باید برای این موضوع نامه ایی به کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشته می شد که این محرومیت اجرا شده است. به نظر می رسد روز جمعه به دلیل تعطیل نبودن کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه ایی از طرف روابط بین الملل فدراسیون فوتبال کشورمان ارسال شده مبنی بر اینکه طارمی طبق آیین نامه ایی که فقط تا سال 2015 دارای اعتبار بوده محروم شده است و دیگر نیازی به اعمال محرومیت در اولین مسابقه رسمی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا نیست و به طور حتم این مشکل حل خواهد شد.
وی اظهار کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا در این باره مرتکب اشتباه شده و به طور حتم شاهد حل آن طی روزهای آینده خواهیم بود.
مهدی طارمی در فصل گذشته به دلیل دریافت دو کارت زرد در آخرین دیدار پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا از حضور در بازی نخست این تیم در مقابل پدیده محروم شد اما روز گذشته یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام کرد طارمی بازی با الهلال را از دست داده است.
تیم فوتبال پرسپولیس در گروه چهارم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با تیم های الهلال عربستان، الریان قطر و الوحده امارات همگروه است.
'برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@همراه شوید.'
دیدار تیم های پرسپولیس تهران و الهلال عربستان سوم اسفند ماه در کشور عمان برگزار می شود.
ورزشی **9118**1701
خبرنگار: جواد بشیری* انتشار دهنده: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال