یک مقام مسوول در راه آهن خبر داد:

جزئیات تکمیل ظرفیت بلیت رفت 4 مسیر ریلی در سفرهای نوروزی

تهران - ایرنا - مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن با اشاره به تکمیل ظرفیت بلیت رفت 4 مسیر ریلی کشور برای سفرهای نوروزی 96 گفت: در مسیر رفت تهران - مشهد برای روزهای 27 تا 29 اسفند و بلیت رفت 4 مسیر مشهد - تبریز، بندرعباس -مشهد، ‌مشهد - اصفهان و بندرعباس - اصفهان در ایام نوروز امسال پُر شده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه وزارت راه و شهرسازی، «علی کاظمی منش» افزود: پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی حدفاصل 25 اسفند تا 15 فروردین سال آینده و به میزان 20 درصد یعنی 300 هزار بلیت عرضه شده است.
وی افزود: از این میزان 35 درصد بلیت‌ها از طریق اینترنت و 65 درصد از طریق مراکز فروش بلیت در اختیار مردم قرار گرفته است.
مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن با بیان این‌که بلیت رفت مسیر تهران -بندرعباس از 25 اسفند امسال تا 7 فروردین 96 تکمیل ظرفیت شده است، افزود: در پیش‌فروش‌ها تمایل مردم برای خرید بلیت قطار تغییر کرده است و بیشتر در ایام حرکت و روزهای منتهی به حرکت مردم اقدام به خرید می‌کنند.
کاظمی‌منش در خصوص راه‌اندازی قطارهای فوق‌العاده در ایام نوروز نیز گفت:‌ از اول دی‌ماه امسال 261 واگن مسافری با عمر بالای 45 سال از رده خارج شده و با توجه به این مسئله مانند پارسال قطارهای فوق‌العاده‌ای نخواهیم داشت.
وی بیان کرد: به جای قطارهای فوق‌العاده، در مسیر تهران - مشهد - تهران قطارهای چرخشی را راه‌اندازی می‌کنیم یعنی از دو رام قطار سه سرویس استفاده کنیم به طوریکه ساعت 10 صبح در این مسیر قطارهای 4 و 6 تخته فعال خواهد بود.
مدیرکل برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری راه‌آهن، از حرکت روزانه 204 رام قطار در ایام نوروز 96 خبر داد و گفت: در مجموع از 25 اسفند 95 تا 15 فروردین سال آینده 4300 رام قطار مسافری در شبکه ریلی کشور سیر می‌کنند.
کاظمی‌منش با بیان این‌که سال گذشته سرعت سیر در مسیر تهران - مشهد 11 تا 11.5 ساعت بود، گفت: امسال سرعت سیر قطار در این مسیر به 9.5 ساعت کاهش یافته است.
اقتصام **1070** 1569**تنظیم: فریبا بابائی ** انتشار: علی حبیبی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال