نخستین گفتمان گردشگری آسان در مشهد برگزار می شود

مشهد- ایرنا- دبیر انجمن طبیعت گردی ایران گفت: نخستین گفتمان گردشگری آسان روز پنجشنبه 28 بهمن ماه در مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام با 2 رویکرد طبیعت گردی و توسعه پایدار برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، فرید جواهرزاده روز سه شنبه در نشست خبری اولین گفتمان گردشگری آسان 'طبیعت گردی و توسعه پایدار' در مشهد افزود: سلسله گفتمان های گردشگری آسان بر اساس رویکردهای علمی انجام شده و می تواند دستاوردهای بسیار ارزشمند به همراه داشته باشد.
وی اظهار کرد: این همایش نخستین اقدام اجرایی این انجمن به حساب می آید که گامی موثر در آسان سازی گردشگری در کشور است.
وی با بیان اینکه تمام بخش های توسعه ای شهر مشهد باید مد نظر قرار گیرد گفت: در شرایط فعلی ضریب ماندگاری مسافر و زائر در مشهد کاهش یافته که باید به صورت ویژه در چنین همایش هایی مد نظر قرار گیرد.
جواهرزاده افزود: باید شرایط حضور مسافر و زائر در شهرهای مختلف ایران به ویژه در مشهد بررسی و موانع موجود در این زمینه برطرف شود.

* حضور استادان دانشگاه سوربن در اولین گفتمان گردشگری آسان
قائم مقام موسسه آموزش عالی بینالود نیز در این نشست گفت: امسال فعالیت های بسیار در حوزه های مختلف فرهنگی و گردشگری انجام شده و ارتباطات ارزشمند با دانشگاه های بین المللی برقرار شده است.
بهزاد علیزاده افزود: همایش مزبور نیز با همکاری دانشگاه سوربن فرانسه برگزار می شود که گامی موثر در ترویج گردشگری آسان به شمار می رود.
وی با بیان اینکه رویداد مشهد 2017 فرصت مناسب برای شکل گیری گردشگری آسان در کشور و شهر مشهد است، اظهار کرد: معرفی نقاط قوت گردشگری یکی از رویکردهای بسیار مهم و اساسی است که باید در پایتخت فرهنگی جهان اسلام به صورت ویژه دنبال شود.

* برگزاری کارگاه های تخصصی گردشگری در نخستین گفتمان گردشگری آسان
سرپرست دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: توجه به مولفه های اصلی گردشگری از جمله رویکردهایی است که باید در رویداد مشهد 2017 به صورت جدی دنبال شود.
مجتبی حسینی افزود: گردشگری و سفر آسان موضوع بسیار حیاتی است که به صورت ویژه در همایش گفتمان گردشگری آسان بررسی خواهد شد و دستاوردهای ارزشمند برای پایتخت فرهنگی جهان اسلام به همراه خواهد داشت.
وی به چهار بخش این همایش اشاره کرد و گفت: برگزاری کارگاه های تخصصی و دادن گواهی نامه بین المللی از دانشگاه سوربن فرانسه، برگزاری نشست های تخصصی و صنفی با حضور فعالان گردشگری سراسر کشور، برگزاری کارگاه های علمی و برگزاری نمایشگاه تخصصی از جمله بخش های اصلی نخستین گفتمان گردشگری آسان خواهد بود.
وی ادامه داد: استانداری خراسان رضوی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان از حامیان اصلی این همایش هستند.
7498 / 6053 خبرنگار: توحید آرش نیا ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال