120 هزار میلیارد ریال پرداختی دولت به شهرداری تهران در 2 سال گذشته

تهران- ایرنا- وزارت امور اقتصادی و دارایی میزان حمایت مالی دولت از شهرداری تهران در سال های 1394 و 1395 را بیش از 119 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش دوشنبه شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، 58 هزار میلیارد ریال از این مبلغ مربوط به سال 1394 و 61 هزار میلیارد آن مربوط به سال 1395 است.
این پرداخت ها در چهار بخش طرح های تملک دارایی های سرمایه ای، هزینه ای، مالیات بر ارزش افزوده و سایر وجوه از سوی دولت صورت گرفت.
بر پایه گزارش وزارت اموراقتصادی و دارایی، مجموع پرداختی امسال دولت به شهرداری تهران از محل اسناد خزانه اسلامی یک هزار و 360 میلیارد ریال می شود که واگذاری ین اسناد به طلبکاران شهرداری تهران طبق دستورالعمل ها برای واگذاری و پذیرش اسناد خزانه اسلامی از طریق فرابورس ایران در حال انجام است.
همه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مانند شهرداری ها، ملزمند گزارش بدهی و مطالبات را بر اساس ترتیبات مقرر در بخشنامه وزارت امور اقتصادی و دارایی به طور الکترونیکی به «سامانه مدیریت اطلاعات بدهی ها و مطالبات دولت (سماد)» ارسال کنند.
بر پایه گزارش وزارت اموراقتصادی و دارایی، بر اساس ماده (37) ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1395 کل کشور، هرگونه تسویه و پرداخت بدهی ها و تعهد دستگاه های اجرایی به ارایه این گزارش ها منوط شده که با وجود نامه نگاری متعدد، شهرداری تهران تاکنون هیچ گونه گزارشی ارایه نکرده است.
به گزارش ایرنا، بیست و هشتم دی ماه معاون شهرداری تهران در یک نشست خبری درباره بودجه شهرداری در سال 1396 گفت: بودجه شهرداری تهران نسبت به پارسال 3.4 درصد می شود که یک سوم بودجه دولت رشد کرده است.
«ناصر امانی» اعلام کرد: بودجه سال 1395 شهرداری تهران، 178 هزار میلیارد ریال بود که در سال آتی به 184 هزار و 890 میلیارد ریال می رسد که از این میزان 110 هزار میلیارد ریال معادل 64 درصد، نقدی و 70 هزار میلیارد ریال غیرنقدی است.
اقتصام**9186**1961** تنظیم کننده: هما همت خواه** انتشاردهنده: مریم مسعود

آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان در کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال